Britský lékař jako první na světě dokončil konzumaci nejpálivějšího kari světa

8. 1. 2013
Britský lékař jako první na světě dokončil konzumaci nejpálivějšího kari světa
Připravovat toto kari jídlo musí šéfkuchař zásadně v ochranných brýlích a s dýchacím přístrojem. Při vaření Widower chicken curry se vypařuje totiž tolik kapsaicinu, že by to oslepilo slzami a záchvaty kašle i nejotrlejšího milovníka pálivých jídel.

Pokrm obsahuje dvacet chilli papriček Naga Infinity – jedné z nejpálivějších odrůd. Sníst celou porci se pokusilo už dvě stě osob, doktor Ian Rothwell je prvním úspěšným.

Jako jediný na světě dokázal tento pětapadesátiletý radiolog ze Sudbrooku v Lincolnshire pozřít celý pokrm. A stálo ho to neskutečnou bolest a především také halucinace. V polovině konzumace musel utéct na čerstvý vzduch a chvíli se procházet. Pokrm do sebe nakonec dostal celkem za hodinu čistého času.

Podle listu Daily Mirror obsahuje Widower chicken curry šest milionů Scovilleho jednotek a je deset tisíckrát pálivější než omáčka Tabasco.

Jídlo připravují v indické restauraci Bindi v Granthamu v hrabství Lincolnshire. Vaří se na objednávku a v kuchyni smí být jen brýlemi a rouškou opatřený šéfkuchař. Nezkušeným konzumentům by lžíce pokrmu mohla způsobit vážné zdravotní potíže, údajně také puchýře a popáleniny v ústech.

Foto: Profimedia.cz

ČTĚTE TAKÉ:
Vydělávám víc než partner. Ničí nám to vztah.

ČTĚTE TAKÉ:
Lucie Bílá: Raději bych lízala sůl, než bych si dala něco sladkého

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Malinko vás překvapí únava, ale to se nemůžete divit. Na svá bedra kladete mocné cíle, kterých nejde dosáhnout ze dne na den. Prospělo by vám pomalejší tempo, díky němuž byste nabrali…

Nejčtenější články

Doporučujeme