Broučku, myško, mamino: Jak se ve vztahu oslovujete a co to znamená?

14. 12. 2021
To, jak se ve vztahu oslovujeme, může zajímavě zrcadlit aktuální stav, v němž se partnerský vztah nachází. Máte pocit, že vám ze vztahu zmizela něha a romantika? Možná stačí změnit oslovení!

Diagnóza pro vztah

„Když jsme se před dvaceti lety s Alešem brali, říkal mi často zdrobnělinou mého jména nebo ,moje myško‘. Když se narodily děti, tedy možná až druhý syn, narodila se i ,naše mamina‘.  V posledních dvou letech mi muž v žertu dokonce říká ,naše mašina‘. Ano, pár kil jsem za ta dvě desetiletí přibrala, ale opravdu to nemusím mít stále na talíři! S mužem se máme rádi, naše manželství si prošlo i několika krizemi, které ustálo. Manželovu ,Mašinu‘ však vystát nemohu. Nesnáším to oslovení, nesnáším si říkat mamko a taťko, nepřijde mi to vůbec roztomilé. Přijde mi to jako diagnóza pro vztah, v němž si partneři už vůbec nevzpomínají, proč spolu začali žít a co je spojilo…“ říká napůl se smíchem a napůl s trpkostí v hlase paní Milena.

Co znamenají hádky ve vztahu? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Jupiter se pohybuje ve vašem znamení a tvoří s ním dechberoucí kombinaci. Vaše myšlenkové pochody nejsou spojené s přecitlivělostí a dokážete se rychle rozhodnout. Opravdu vás nezajímají…

Nejčtenější články

Doporučujeme