Brýle vás promění

18. 5. 2001
Brýle vás promění
Nezbytnou nutností při pobytu na slunci se staly sluneční brýle. Dotvářejí zároveň image člověka, jsou důležitým módním doplňkem.

Brýle vás promění

Nezbytnou nutností při pobytu na slunci se staly sluneční brýle. Dotvářejí zároveň image člověka, jsou důležitým módním doplňkem. Každému z nás sluší určitý typ brýlí. Při jejich výběru bychom měli dbát na to, aby barva obrouček ladila s typem účesu a barvou vlasů. Ideální je poradit se s odborníkem. 

Pokud se rozhodnete vsadit na vlastní úsudek, zapamatujte si několik následujících pravidel:

  • obdélníkové široké obroučky obličej rozšiřují a opticky zkracují,
  • vysoké obdélníkové obroučky ho naopak prodlužují a zužují,
  • trojúhelníkové obroučky ( tzv. motýlí) povytahují vnější konec obočí, vytváří dojem trojúhelníkovitějšího tvaru obličeje, rozšiřují čelo a zužují tváře,
  • čtvercové a kulaté tvary obrouček obličej opticky nemění.

Pokud aktivně sportujete, myslete na to, jaký sport budete v brýlích provozovat, zda mají brýle dostatečný UV filtr ( pokud provozujete více sportů, pořiďte si výměnný filtr), jaká je jejich váha. U náročnějších sportů je vhodné si pořídit speciální úchytky, které brání nežádoucímu pohybu brýlí.

Autor: redakce

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pro ostatní členy rodiny jste nyní zábavní a berou si od vás drahocennou energii. Nyní ji můžete skutečně rozdávat. Dost času trávíte i se svými kamarády a mluvíte jen o příjemných věcech.…

Nejčtenější články

Doporučujeme