Bubny proti AIDS

6. 12. 2001
Bubny proti AIDS
Osvěta a prevence onemocnění AIDS byly hlavními cíly informační kampaně, kterou u příležitosti Světového dne boje proti AIDS pořádala na Václavském náměstí v Praze "Česká společnost AIDS pomoc".

Bubny proti AIDS

Osvěta a prevence onemocnění AIDS byly hlavními cíly informační kampaně, kterou u příležitosti Světového dne boje proti AIDS pořádala na Václavském náměstí v Praze "Česká společnost AIDS pomoc". Pozornost veřejnosti přilákalo především vystoupení hudební skupiny Tam-Tam Batucada Orchestra, která přímo na náměstí bubnovala ve stylu latinsko-amerických rytmů.

"Vybubnovat do světa, že nebezpečí jménem AIDS u nás existuje, to je nejlepší způsob, jak lidi na riziko nákazy virem HIV upozornit," vysvětlila poselství bubnování MUDr. Beata Asarlidu, manažerka farmaceutické společnosti GlaxoSmithKline, která je výrobcem léků na HIV infekce a která tuto kampaň finančně podpořila. Ačkoli nejde zdaleka o první informačně -preventivní akci "České společnosti AIDS pomoc", především mladí lidé podle doktorky Asarlidu riziko nákazy virem HIV stále podceňují.

Přímo na místě rozdali členové "České společnosti AIDS pomoc" stovky kondomů i informačních letáčků. V nich se zájemci mohli dozvědět více informací nejen o nemoci AIDS, o HIV testech ale i o tom, že HIV pozitivních lidí se není třeba bát. Vážnost celé kampaně zvýšil také fakt, že informační brožury rozdával i devětadvacetiletý Radek, který se virem HIV nakazil před šesti lety od přítelkyně, s níž se znal pět let.

V průběhu celého dne vybírali na Václavském náměstí studenti s kasičkami peníze na dostavbu a provoz pražského "Domu světla", který byl zřízen jako centrum pro všechny lidi postižené onemocněním AIDS. Světový den boje proti AIDS připadá každoročně na 1. prosinec. Jak doplnila MUDr. Beata Asarlidu, podpora preventivních kampaní je v zájmu každého z nás. Zatímco v České republice je zaregistrováno 538 HIV pozitivních lidí, podle odhadů může být jejich skutečný počet až desetkrát vyšší.

Zdroj: AMI Communications

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Ranní vstávání je pro vás občas utrpení. Dneska se vám nechce, protože musíte čelit složitým povinnostem a nadřízený požaduje urychlené vyřízení. Snad se z toho nezblázníte, začínáte mít…

Nejčtenější články

Doporučujeme