Buď fit s Dietou: Sestavení jídelníčku pro účastnice

24. 5. 2022
Dieta, Dama.cz
Tým Buď fit s Dietou a recept na krůtí prsa
Pokud sledujete sociální sítě časopisu Dieta, už nejspíš víte, že účastnice se nyní budou muset stravovat samy. Nicole, Taťána a Marie si budou muset sestavit jídelníček. S tím jim pomohou výživový poradci. Na čem bude jídelníček stát?

Minulý měsíc jsme vám ukázali úžasné proměny účastnic letošního ročníku Buď fit s Dietou, Nicole, Taťány a Marie. Přestože všechny tři dělí od jejich vysněných cílů ještě pár větších či menších kroků, což znamená, že jsou stále ještě v hubnoucím režimu, čas, kdy se začnou zase stravovat „po vlastní ose“, se blíží. V praxi to znamená, že budou postupně odebírat jídla z režimu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan a přidávat do jídelníčku běžné zdravé potraviny. S tím jim samozřejmě budou pomáhat jejich výživoví poradci (Lukáš Vrána a Hana Kinštová) z The 1:1 Diet, ale také Dieta. A proto jsme se společně sešli na v pořadí jiždruhém workshopu s názvem SUPER JÍDLO.

Klepněte pro větší obrázek

Abychom na to nebyli sami, pozvali jsme si do pražského Kreativního prostoru Město. Moře pár odborníků na jídlo a vaření. A chybět samozřejmě nesměl ani Lukáš Vrána. Co všechno jsme společně zvládli?

Jako první za Nicole, Táňou a Maruškou dorazil náš kolega z vydavatelství, šéfredaktor časopisu F.O.O.D. Jiří Hilgart, který jim nejen ukázal spoustu kuchařských fíglů a vychytávek, ale společně s Lukášem s děvčaty připravil dva recepty z kuchařky Zdravě & chutně The 1:1 Diet. První byla vynikající Domácí zeleninová polévka, kterou Jirka „vytunil“ Cannellini fazolemi z řady Vapeur od Bonduelle a čerstvými houbami.

Klepněte pro větší obrázek

Poté se společně vrhli ještě na Krůtí prsa s květákovou rýží. Ta připravili jak ve variantě ze syrového květáku, tak z mražené květákové rýže Bonduelle. Pokud jste podobně jako my někdy doma vyráběli květákovou rýži, pak jistě dokážete ocenit výhody úspory času a práce
hotové verze, protože v chuti rozhodně rozdíl nenajdete. Odpoledne se k nám přidala kuchařka, infulencerka a podnikatelka Marcela Vuong, která podnikla s Nicole, Táňou a Maruškou virtuální cestu do Vietnamu. Společně připravily nejprve lahodný Mangový salát s krevetami (olizujeme se ještě teď) a poté Restované hovězí s fazolkami a rýží.

VIDEO: Inspirujte se u Marcely Vuong a uvařte si restované hovězí s fazolkami. Recept najdete ve videu níže. 

V druhém receptu hráli prim po vynikajícím hovězím a voňavých
vietnamských bylinkách opět šikovní pomocníci od Bonduelle, Květáková rýže a Zelené fazolky Vapeur.

Pozor: Dobrá zpráva pro vás, pokud podobně jako my milujete vietnamská jídla, tak sledujte Dietu, na rozhovor s Marcelou se můžete těšit v některém z příštích čísel.

Jako každé delikátní menu, i to naše potřebovalo sladkou tečku – a s tou nám přišla pomoct Viki Hrazdílková, kterou můžete znát z loňského ročníku Buď fit s Dietou, ale také jako účastnici soutěže MasterChef a influencerku. Viki tentokrát u našich děvčat zabodovala Fitness košíčky z banánů a ovesných vloček, které jsme naplnily výběrem těch
nejpopulárnějších proteinových pudinků a pěn Ehrmann a dozdobily čerstvým i lyofilizovaným ovocem a oříšky.

TIP NA VIDEO: Mlsáte rádi? A co takhle mlsat zdravěji? Upečte si fit košíčky Viky Hrazdílkové. Recept najdete níže ve videu.

Posledním bodem programu měla být přednáška naší šéfredaktorky Marie o tom, jak zavádět všechnu tu výživovou teorii, kterou jsme dosud Nicole, Taťáně a Marii nalili do hlav, do praxe a nezbláznit se z toho. Příjemná atmosféra, všechno snědené jídlo a dobrá nálada ale přednášku změnily v otevřenou diskusi, kdy děvčata dostala odpovědi na všechny své otázky.


A co bude dál?

Dál vám na následujících stránkách Nicole, Táňa i Maruška samy prozradí, jaký mají vztah k vaření. Máme pro vás také recepty z workshopu (najdete je i na našich sociálních sítích, kde bude také spousta bonusových materiálů) a naše účastnice čeká další workshop. Tentokrát na téma Super Pohyb, kde jsme si pro ně připravili…

To se dozvíte brzy. Tak zůstaňte s námi.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Místo litování se rozpruďte svůj lymfatický systém. Pokud máte sedavé povolání, tak to pro vás platí dvakrát. Rozhodně vám prospěje sportovní činnost, ale také správné dýchání a otužování.…