Bud Spencer: Závodil na olympiádě, byl skvělý chemik. Kde vzal své jméno?

8. 11. 2019
Kdyby žil, 31. října by oslavil devadesátku. Už napořád si tohoto italského herce budeme pamatovat jako hvězdu spaghetti westernů, v nichž zářil společně s modrookým kolegou Terencem Hillem. Na rozdíl od něho měl ale Bud Spencer ocelové pěsti a postavu, která byla skutečně impozantní. Přestože jeho filmy oslovily milióny diváků, on sám nikdy hereckou kariéru vlastně neplánoval. Prostě tak nějak přišla.

Trochu větší chlapec

Bud Spencer se narodil v roce 1929 jako Carlo Pedersoli a už tehdy bylo jasné, že to nebude žádný mrňous. Vážil šest kilogramů a měřil skoro šedesát centimetrů. Tenkrát se prý k němu seběhl celý personál nemocnice, aby si ho prohlédli. Zdravý chlapec, jen „trochu větší“. Trochu větší ostatně zůstal po celý život.

O herectví neuvažoval ani omylem, pocházel z bohaté rodiny průmyslníka, takže jeho životní kariéra byla předem určená. Jednou po otci převezme firmu. Zároveň byl mladý Carlo velmi bystrý a chytrý chlapec, který měl vynikající paměť. Toužil se stát chemikem, už po maturitě se hlásil na univerzitu v Římě, ale přišla druhá světová válka a otcovu továrnu zničilo bombardování. Proto se rodina odstěhovala do Jižní Ameriky, kdy žila dva roky. Plány se tedy změnily. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nečekaná návštěva vám zpříjemní vcelku nudný den. Pokud jste naopak bez nálady a nikoho nečekáte, vyrazte si s rodinou někam do přírody nebo do aquaparku. Na další pracovní týden naberete…

Nejčtenější články

Doporučujeme