Budete se vdávat? Buďte originální!

4. 6. 2012
Budete se vdávat? Buďte originální!
Přítel vás požádal o ruku, vy jste nadšeně souhlasila – a okamžitě začala plánovat svatbu. První myšlenkou většiny budoucích nevěst je zřejmě romantická představa princeznovských šatů, zámeckého nádvoří a záplavy růží. Dnešní doba ale nabízí spoustu možností. A protože se – snad – hodláte vdávat jen jednou za život, proč svatbu nepojmout mnohem originálněji?

Svatbu dnes můžete uspořádat v podstatě kdekoli. Žádost sice podáváte na matrice, která obřady pořádá, ale pak už je jen na vás, kde samotný akt proběhne. Jedinou podmínkou je sehnat oddávajícího, který bude ochotný dorazit na určené místo, a počítat s příplatkem za takovou službu.

Pokud chcete originální svatbu, zamyslete se především nad tím, jaké koníčky s přítelem pěstujete, co vás baví. Z toho pak při plánování obřadu můžete vycházet a je jen na vás, do jaké míry bude nějaká záliba pouze inspirací třeba výběrem šatů, nebo zda podle ní proběhne celá svatba.

Pokud jste třeba horolezci, přímo se nabízí vzít se na nějaké hezké skalní vyhlídce nebo třeba ve zřícenině skalního hradu, popřípadě na nějaké rozhledně. Jste-li ještě odvážnější, můžete při obřadu viset přímo na laně – oddávající bude pochopitelně stát na zemi.

Milujete-li adrenalin ve vzduchu, jako je skákání padákem nebo paragliding, i takovou zálibu můžete do svatebního dne začlenit, třeba tím, že se snesete ze vzduchu přímo na místo obřadu. Pokud nemáte hluboko do kapsy, pak vás může oddávající sezdat přímo ve vzduchu – v balonu, vrtulníku či letadle.

Milovníci koní mohou na svatbu přijet na koni, cyklisté na kole, a pokud jste příznivci zimních sportů, vezměte se v zimě na sněhu. Nikde není psáno, že svatba musí být na jaře nebo v létě v teplém počasí.

Pokud se rozhodnete pro netradiční svatbu, myslete vždy při jejím plánování na jednu věc: kdo budou svatební hosté. Pokud se chcete brát jen za přítomnosti svědků, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu, můžete si vymyslet opravu ty nejbláznivější scénáře.

Většinou jsou ale na svatbě přítomni také rodiče a prarodiče, tedy již starší lidé. Promyslete si předem důkladně, jaký je jejich zdravotní stav a jaká je dostupnost lokality, kterou si vyberete pro obřad. Skalní vyhlídka je krásná záležitost, ale nemá smysl o ní uvažovat, pokud vaše babička ujde sotva pár kroků.

K místu by měla být pokud možno i příjezdová cesta pro auta. A pokaždé mějte v záloze i mokrou variantu, tedy vymyšlený scénář pro případ, že by vám nepřálo počasí.

Máte jiné než sportovní koníčky? Zkuste třeba zoologickou zahradu. Svatební obřad umožňuje většina z nich, pouze počítejte s tím, že svatba bude muset být ve všední den a že to není úplně levná záležitost. Jinou alternativou jsou botanické či dendrologické zahrady, tropické skleníky, skanzeny či farmy.

Kromě klasických obřadních síní nebo oblíbených hradů a zámků můžete obřad uskutečnit v jiných zajímavých budovách či kulisách, které budou vyhovovat vašemu naturelu. Například v muzeu, galerii, v pivovaru, na vinici, v historické budově knihovny, univerzity nebo nějaké továrny – fantazii se meze nekladou.

Pokud jste snila o romantickém obřadu na pláži, ale finance ani počet hostů vám nedovolují svatbu v zahraničí u moře, najděte si nějaké hezké místo u vody v Česku. Krásných písečných pláží u jezer či rybníků je v Česku spousta. Hosty jistě zaujmete i „pojízdnou“ svatbou – třeba na lodi, v historické tramvaji nebo ve vlaku.

Pokud se rozhodnete pro takto tematicky zaměřenou svatbu, pak přizpůsobte i oblečení a dekorace, s předstihem však upozorněte hosty na požadovaný dress code, například námořnický, ve stylu 19. století, antiky a podobně, a vyhrajte si i s dalšími kulisami, jako je hudba, výběr květin, svatební menu i zábavný program. Uvidíte, že hosté vaši originalitu ocení.

A koneckonců – originální je i domácí svatba. Pokud disponujete velkým domem s krásnou zahradou, není nic snazšího než si ji vyzdobit přesně podle svých představ.

ČTĚTE TAKÉ:
Horoskop na červen 2012

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Během dnů volna se snažte nabrat nový dech, protože jste mentálně unavení. Nepodléhejte zbytečným stresům a nedělejte si problémy s příbuznými. Nemáte zrovna dobrou náladu, což by vás…

Nejčtenější články

Doporučujeme