Komentáře k článku zpět na článek

marpama 9. 2. 2015 | 23:29

My jsme pár let bydleli s mými rodiči, ze začátku všechno super, jakmile se narodil syn, začalo to skřípat a byla třeba veliká tolerance a už to jen rostlo a rostlo až jsme se museli odstěhovat, ted máme daleko lepší vztah, než když jsme tam bydleli... rodiče, ikdyž to nemyslí špatně, musí mít na vše svůj názor, kontrolují, mají opravdu přehled, kde, co, jak, kdy, nač a ikdyž to byli mí rodiče, kdo chtěl první odejít, jsem byla já a ted dáváme všem tvrzením za pravdu, že společné bydlení opravdu nedělá dobrotu.

Elynor 31. 1. 2015 | 20:37

Tak ono i před těmi desítkami let bylo běžné, že lidi sice bydleli spolu, ale rodiče měli "vejminek", a tam žili zčásti odděleně a nemluvili mladým do života a do organizace domácnosti. V ideálním případě. V méně ideálních případech žili pod jednou střechou a mladí museli poslouchat, protože jim nic jiného nezbývalo a domácnosti velela nějaká ta matka rodu=generál v sukních, případně se jim říkalo "až my tady nebudeme, tak si dělejte, co chcete, ale do té doby je to tady naše a my rozhodujeme a vy posloucháte". Stačí se kouknout do literatury, kolik bylo na toto téma napsáno románů a všeho. Není třeba si tu dobu nějak idealizovat. Ono je to celkem přirozené, v každé větší komunitě se musí ustavit nějaká hierarchie, aby věci fungovaly, a téměř vždycky se najde někdo, komu se to nelíbí a chtěl by mít jiný post, než na kterém se ve skupině právě nachází Osobně bych vícegenerační soužití dobrovolně nevolila, jen kdybych neměla na výběr.

Herulinka 30. 1. 2015 | 14:01

Přesně jak píše niki. My žijeme s manželovými rodiči v jednom domě, sem tam něco zaskřípe, což je asi normální, jsou rozdíly věkové, názorové, různé. I přesto jsem paradoxně neměla největší problémy s tchyní či tchánem, ale se švagrem.
Někdy, když si lidi nesednou, tak spolu ani nemusí bydlet a je mezi nimi zle. Na druhou stranu, pokud si opravdu nesednou a měli by spolu bydlet, tak to by asi nedělalo dobrotu. Z kompromisu a tolerance se pak může stát potlačování nebo agrese, a to je pak lepší jít bydlet jinam.
Ono i před několika desítkami let nebylo určitě leckteré vícegenerační soužití idylické, jen prostě lidi drželi ústa a krok, hleděli si svého a svých problémů, nepsali o tom na internetu, nedebatovali o tom s psychology...

niki.6 30. 1. 2015 | 13:50

Já s rodiči bydlím a je to super. Chce to ale opravdu velkou dávku tolerance z obou stran a pak žádné třecí plochy nenastanou. Hlavně to řešit hned a v klidu, než to nechat vykvasit a pak je z toho pořádný průšvih :))).

Přečtěte si také

Horoskopy

Už delší dobu prahnete po lepší pracovní pozici a samozřejmě také po zvýšení platu, ale zatím se vám to…

Nejčtenější články

Doporučujeme