Bylinky podle horoskopu: Které pomohou právě vám?

Bylinky podle horoskopu: Které pomohou právě vám?

Léto je ideálním obdobím, kdy si můžete vypěstovat či nasbírat a nasušit bylinky. Které využijete vy a vaše rodina?

Heřmánek, nebo dobromysl?

Každé znamení zvěrokruhu má jiná trápení a nemoci, a proto mu také pomohou jiné bylinky. Vyberte si proto rostliny na míru svým potřebám. Na podzim a v zimě si je koupíte v lékárně nebo v prodejně zdravé výživy, ale byla by škoda propásnout léto, kdy si je třeba během dovolené můžete nasbírat. Podívejte se, jaké bylinky jsou pro vás podle horoskopu vhodné.

Pokračování 2 / 13

Beran (21. března – 20. dubna)

Ohnivé znamení, planeta Mars. Vzhledem k tomu, že Beranovi vládnou hlava, oči a obličej, jsou pro něj ideální rostliny, které čistí krev, stimulují nadledvinky nebo mají vysoký obsah železa.

Byliny

Při bolestech hlavy pomáhají dobromysl, heřmánek, mátový čaj, na celkové zklidnění organismu meduňka, také třezalka, bukvice lékařská, řebříček. Potíže očí – při zánětech pomáhá borová voda, pro zklidnění přikládáme na oči tampony namočené v zeleném čaji. Při nespavosti je vhodný pohyb na čerstvém vzduchu, večerní procházky před spaním. Také čaj z meduňky, mléko s medem, banánem a pivo, které je v malém množství díky chmelu vlastně přírodním sedativem.

Pokračování 3 / 13

Býk (21. dubna – 20. května)

Zemní znamení, planeta Venuše. Pro lidi narozené v tomto znamení jsou vhodné byliny, které zklidňují trávicí systém, protože Býci jen těžko odolávají nástrahám v podobě dobrého jídla a pití.

Byliny

Pro posílení imunity organismu se hodí česnek a cibule a také černý rybíz. Také bylinky a čaje s hořčinami, které podporují proces trávení, jako jsou např. pelyněk, tymián nebo hořec žlutý. Pro podporu činnosti štítné žlázy je dobré užívat chaluhu bublinatou. Dále jsou vhodné řeřicha, měsíček, jitrocel, pampeliška a v menší míře také přeslička a zcela určitě kopřiva a máta peprná. Z koření je to hřebíček a skořice. Plus hodně vitamínu C, pokud možno v jeho přirozené formě v citrusových plodech, šípcích atd.

Pokračování 4 / 13

Blíženci (21. května – 21. června)

Vzdušné znamení, planeta Merkur. Blížencům jako vzdušnému znamení vládnou plíce, ramena, paže a ruce. Rostliny vhodné pro Blížence jsou ty, které posilují plíce a dýchací cesty nebo zklidňují nervový systém.

Byliny

Dobré jsou meduňka, máta, třezalka a také různé čajové směsi na žaludeční potíže a problémy s trávicím ústrojím. Pro problémy s dýcháním se doporučuje čaj z petrklíčů a také fenykl obecný, který pomáhá při potížích s trávením i s dýcháním. Vhodnou bylinou pro Blížence je i lékořice a pro čištění organismu kopřivové čaje, ale jen krátkodobě. Rovněž čaj z černého bezu a čaj z heřmánku pravého, bezinkové víno. V menších dávkách pak kozlík lékařský – např. tinktura, plicník lékařský a také skořice.

Pokračování 5 / 13

Rak (22. června – 22. července)

Vodní znamení, planeta Luna. Rakům vládnou břicho, prsa, bránice a játra, takže potřebují rostliny, které pomáhají při trávení nebo ovlivňují podvědomí.

Byliny

Račí bylinky jsou heřmánek, kostival, třezalka, jahodník, řebříček a měsíček zahradní. Na zklidnění mysli jsou to meduňka, mateřídouška a dobromysl. Proti překyselení žaludku a trávicích potížích je vhodný fenykl, jablečník, řebříček a máta.

Podívejte se na video, jak je to s konzumací mléka při nemoci:

Pokračování 6 / 13

Lev (23. července – 22. srpna)

Ohnivé znamení, planeta Slunce. Lvi by si měli dávat pozor na srdce a dbát o jeho zdraví, je totiž jejich nejcitlivějším orgánem.

Byliny

Velmi prospěšnou bylinou pro toto znamení je hloh, dále také třezalka, meduňka, jmelí bílé, rozrazil, kontryhel a rozmarýn. Z minerálních prvků by tito jedinci měli zvláště doplňovat hořčík a selen a také vitamín A.

Pokračování 7 / 13

Panna (23. srpna – 22. září)

Živel země, planeta Merkur. Vhodné jsou pro ně bylinky napomáhající dobrému trávení.

Byliny

Pannám prospívají heřmánek, řepík obecný, máta peprná, meduňka lékařská. Dále také měsíček zahradní, listy jahodníku lesního a třezalka tečkovaná. Pro celkovou jarní očistu organismu je dobrý odvar z kopřiv, čaj ze zeleného jílu.

Pokračování 8 / 13

Váhy (23. září – 22. října)

Vzdušné znamení, planeta Venuše. Váhy mívají potíže s onemocněním ledvin a močového měchýře.

Byliny

Pomáhají pampeliška lékařská, borůvkové listy, kopřiva, puškvorec obecný, jestřabina lékařská, brutnák lékařský, list brusinky, rakytník, kontryhel, řebříček, šalvěj lékařská, dobromysl. Šípkový a lipový čaj, čaj z přesličky a truskavce.

Pokračování 9 / 13

Štír (23. října – 21. listopadu)

Vodní znamení, planeta Pluto. Štírům vládnou reprodukční orgány, takže potřebují rostliny, které ovlivňují rovnováhu pohlavních hormonů.

Byliny

Pro Štíra jsou výborné kostival, kontryhel, zlatobýl, diviznový kořen, rozmarýn lékařský. A také řebříček, mochna husí, třezalka tečkovaná, brutnák lékařský, dobromysl, meduňka lékařská, vřes obecný, chmel a kozlík lékařský.

Pokračování 10 / 13

Střelec (22. listopadu – 21. prosince)

Ohnivé znamení, planeta Jupiter. U Střelců hrozí potíže s játry a trávením.

Byliny

Vhodnými bylinami jsou pro toto znamení heřmánek, kopřiva, přeslička a pampeliška. Dále také zlatobýl, řebříček, dubová kůra, jitrocel a třezalka.

Pokračování 11 / 13

Kozoroh (22. prosince – 20. ledna)

Zemní znamení, planeta Saturn. Kozorohům vládnou kolena, klouby, kosti a zuby, proto potřebují rostliny, které mají hodně vápníku.

Byliny

Výbornou rostlinou je pro toto znamení kostival lékařský, který se může používat jako obklad na bolestivé klouby, kolena a namožená místa. Pro čisticí kúru se hodí určitě kopřiva, dále třezalka, máta, meduňka. Další zázračnou rostlinou je pro Kozorohy heřmánek – čaje i obklady a také různé směsi – ledvinové, čisticí čaje.

Pokračování 12 / 13

Vodnář (21. ledna – 19. února)

Vzdušné znamení, planeta Uran. K Vodnáři patří rostliny, které se pěstují na neobvyklých místech. Nejvíce blahodárné jsou pro něj ty, jež zlepšují krevní oběh a uvolňují nervový systém.

Byliny

Prospěšné jsou vstavač, mečík, trojčetka, heřmánek, šanta kočičí, mučenka, kozlík, chmel, aloe, myrha, kadidlo, kostival, skořice, hřebíček. Vodnářům se doporučují také čaj maté a třezalka.

Pokračování 13 / 13

Ryby (20. únor – 20. březen)

Vodní znamení, planeta Neptun. Pro Ryby jsou nejvíc prospěšné ty, které posilují imunitní systém a mají antibakteriální účinek.

Byliny

Vhodnými bylinkami pro toto znamení jsou třezalka, měsíček zahradní, dále také chaluha bublinatá, meduňka, dobromysl, brutnák lékařský, komonice lékařská a mučenka.

Doporučujeme

Články odjinud