Být s přítelem v práci i doma? Ano nebo ne?

13. 6. 2001
Být s přítelem v práci i doma? Ano nebo ne?
Lze dlouhodobě vycházet s přítelem při každodenním kontaktu doma i v práci?

Být s přítelem v práci i doma? Ano nebo ne?

Dobrý den,
s mým přítelem bydlíme půl roku, a něco přes rok spolu chodíme. Přestěhovala jsem se kvůli němu a práci 100 km z mého rodného města do "matičky" Prahy. Nestěžuji si, i když jsem tam zanechala mou rodinu, přátelé a kamarády. Praha je skvělé místo, je zde spousty dobrý pracovních příležitostí.
A tak i já jsem zde po několika týdnech našla slušnou práci, po které jsem toužila. Práce v Praze a práce v mém rodném městě se moc lišila a můžu říct, že jsem byla mile překvapena jednáním lidí, pracovními podmínkami, apod.

Po zapracování jsem zvládla běžně i více složité úkoly, které po mě v zaměstnání požadovali.
Pracuji výhradně s muži, což mi nevadí, jsou lepší než-li leckdy uštěpačné a vše pomlouvající kolegyně. Jednoduše jsem si zvykla, na změnu pracovní doby, na povinnosti, které jsem denně zařizovala i na kluky, kteří se mnou pracují.

Nyní přišel můj přítel, který je podnikatelem v telekomunikační sféře, zda-li bych s ním nechtěla pracovat. Vlastní obchod s PC, telefony, atd., kde zaměstnává 2 kluky. A co si budeme povídat, nejsou tak dokonalí, jako my ženy. Ti dva jsou trochu lajdáci, bohužel to vidí, kdokoliv tam přijde. Pomalu, ale jistě firmu rozkrádají......! Já jsem - nestydím se to říci, pravý opak, trochu puntičkářka, ale spolehlivá a zodpovědná pracovnice. A můj milý mě dennodenně přemlouvá a už i prosí, abych v mé nynější práci dala výpověď a šla k němu.

Bohužel jsem z těch, kteří neumějí říct "ne", takže jsem mu slibovala a slibovala, až došlo k nejhoršímu, tj. konec měsíce, tudíž se budu muset co nejdříve rozhodnout. Klady a zápory budoucí práce: více méně bych pracovala skoro doma, lepší finanční ohodnocení, více kontaktu s lidmi, který mi v nynější práci chybí, volnou pracovní dobu, různorodější práce, apod. Zápory: budu se častěji stýkat s přítelem, který je majitel, s jeho sestrou, která tam také pracuje, apod.

Vůbec nevím, co si mám počít, jelikož bych mu chtěla pomoct vrátit firmu do starých kolejí, na druhou stranu se bojím, aby tím netrpěl náš vztah, který je momentálně skvělý, až na pár rozepří....ale ty jsou snad všude. Hodně lidí mi říká, že k němu budu dost připoutaná, závislá na něm. A abych si nechala zadní vrátka. No nevím, myslím, že odejít bych teoreticky mohla vždycky, nebo ne?
Máte někdo stejnou zkušenost, či podobný problém?

Autor: čtenářka Jiřina K.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

S příchodem teplejšího počasí se vám zlepšuje i výborná nálada a přibývá chuť do práce. Po pravdě jste trošku unaveni, ale vrháte se do řešení úkolů po hlavě. Nadřízený je s vámi dnes i po…

Nejčtenější články

Doporučujeme