Cameron Diazová utrácí za ekologii miliony

9. 4. 2002
Cameron Diazová utrácí za ekologii miliony
Jedna z nejkrásnějších hollywoodských hereček Cameron Diazová (29) se nedávno rozhodla začít zdravě žít a především šetřit drahocennou přírodu. Míní proto skoncovat se všemi nešvary, které by mohly jakýmkoliv způsobem škodit ekologii a životnímu prostředí.

Cameron Diazová utrácí za ekologii miliony

Jedna z nejkrásnějších hollywoodských hereček Cameron Diazová (29) se nedávno rozhodla začít zdravě žít a především šetřit drahocennou přírodu. Míní proto skoncovat se všemi nešvary, které by mohly jakýmkoliv způsobem škodit ekologii a životnímu prostředí. Začala nekonvenčně: zbavila se všech svých luxusních automobilů a pořídila si naprosto ekologicky nezávadné vozítko.

Cameron zaplatila za svoji novou Toyotu Prius v přepočtu jeden a čtvrt milionu korun a je na ni patřičně hrdá. „Uvědomila jsem si, že pokud to takhle půjde dál, tak se na Zemi pomalu nebude dát zdravě žít! A proto místo abych přesvědčovala veřejnost prostřednictvím všemožných přihlouplých organizací, raději začnu se šetřením přírody sama u sebe. Není vyloučeno, že se toho chytnou i mí fanoušci a já tak udělám vlastně pro celé lidstvo naprosto úžasnou věc,“ objasnila svůj krok modrooká hvězda filmu Charlieho andílci.
Nový ekologický automobil, který si Diazová pořídila, je poháněn zčásti elektrickou energií a plynem. „Sice tomu moc nerozumím, ale co vím, tak by měl motor na plynový pohon neustále dobíjet baterii a tím pádem se nemusí nikdy měnit,“ vysvětila poněkud zmateně princip pohonu svého auta Cameron. Podle výrobce automobilu by měl vůz na jeden galon (cca 4,5 litru) plynu ujet mimo město zhruba 52 mil, ve městě pak asi 45 mil.

zdroj: Plus

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Podaří se vám dokončit všechny plány, které jste za poslední týdny rozdělali. Je to báječné, protože vás od pondělí v práci čeká útlum. Snažte se mít všechno hotovo. Při seznamování…

Nejčtenější články

Doporučujeme