Carmen rozhodně nezklame

20. 2. 2012
Carmen rozhodně nezklame
Legendární příběh uhrančivé cikánky Carmen má za sebou řadu filmových i divadelních zpracování. K těm nejlepším bezesporu patří snímek Carmen, který natočil španělský režisér Carlos Saura.

Zajímavý rozhovor o režisérovi filmu Carlosi Saurovi si můžete přečíst zde

Příběh o lásce, žárlivosti a smrti si můžete vychutnat v pondělí 20. února ve 20:55 na programu ČT2.

Carmen patří společně s Krvavou svatbou a Čarodějnou láskou do Saurovy volné „taneční trilogie.“ Saura tento snímek pojal jako film o zkoušení divadelního představení a dobře známé drama vášně a zrady proplétá s osobními příběhy herců. Díky tomu máme možnost poznat každého z tanečníků v civilu, aby se nám následně před očima proměnil ve ztělesňovanou postavu. Film je plný úchvatných kreací ve stylu flamenca a za zmínku určitě stojí i uhrančivý výkon kytaristy Paca De Lucíi.

K tanečním filmům se později Saura vrátil ještě několikrát, třeba ve filmech Salome, Iberia nebo Fado. Ze světa opery je pak jeho hudebně-biografický snímek Já, Don Giovanni, který vypráví skutečný příběh libretisty známé Mozartovy opery Don Giovanni. Program ČT2 ho v rámci cyklu Velikáni filmu vysílá v pátek 24. února ve 21 hodin.

Zajímavý rozhovor o režisérovi filmu Carlosi Saurovi si můžete přečíst zde

ČTĚTE TAKÉ:
Móda na Grammy! Jak se vám líbí modely celebrit?

ČTĚTE TAKÉ:
Nejkrásnější svatby roku 2011

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Během dnů volna se snažte nabrat nový dech, protože jste mentálně unavení. Nepodléhejte zbytečným stresům a nedělejte si problémy s příbuznými. Nemáte zrovna dobrou náladu, což by vás…

Nejčtenější články

Doporučujeme