Casanova? Pepa Vojtek!

14. 5. 2013
Casanova? Pepa Vojtek!
Pražské Divadlo Broadway uvede 23. května muzikál skladatele Zdeňka Bartáka (59) a spisovatele Petra Markova (67) Casanova. Režie se ujal Filip Renč (47) a do titulní role obsadil Josefa Vojtka (47).

„Velmi rád jsem přijal nabídku režírovat muzikál Casanova,“ svěřil se Filip Renč, který natočil sedm celovečerních filmů - například Requiem pro panenku, Rebelové, Román pro ženy, Hlídač č. 47 a režíroval muzikály Baron Prášil nebo Andílci za školou.

„Rozhodli jsme se povýšit představení z letního zámeckého nádvoří na Hluboké, kde se poprvé muzikál Casanova hrál, do kamenného divadla. Přizpůsobit ho tedy divadelnímu prostředí,“ zdůraznil Filip Renč. Titulní role prý mu byla okamžitě zcela jasná.

„Pepa Vojtek byl jasná volba. Je matadorem muzikálové scény, velký profík, a přesto má divadelní pokoru. Už jsem s ním spolupracoval na Baronu Prášilovi a Andílcích za školou a rád na to vzpomínám.“

A Josef Vojtek má z role slavného svůdce žen velkou radost.

Klepněte pro větší obrázek

„Casanova dožil svůj život v Duchcově v severních Čechách. A já jsem se narodil deset kilometrů od Duchcova, v Teplicích. Ale o 167 let a 13 dní později. Casanova byl kněz, spisovatel, intrikán, špion, diplomat, ale také dobrodruh a svůdce krásných žen. Tak by měla postava v tomto muzikálu vypadat,“ řekl Josef Vojtek a zároveň dodal, že postava byla napsána jako dvojrole.

„Aby to tak nebylo jednoduché, tak je tu mladý Casanova, užívající žen a života plnými doušky, a pak nepříjemný stařík, který se věnuje své knihovně, píše dopisy a hraje karty.“

Filip Renč a Josef Vojtek mají nálepku „sukničkáři“. Takže prý není náhoda, že se sešli právě na tomto muzikálu. Oba to přiznávají a věří, že se jim představení povede a pan Casanova se nebude muset obracet v hrobě.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nepřipouštíte si svou oslabenost a děláte špatná rozhodnutí. Bohužel neposloucháte ani rady ostatních rodinných příslušníků. To vás může přijít velice draho, protože se setkáváte s lidmi,…

Nejčtenější články