Časté chyby v letním líčení: Pozor na bronzer, pudr i střídání make-upu | Foto: iStock

Foto: iStock

Časté chyby v letním líčení: Pozor na bronzer, pudr i střídání make-upu

Líčení se v horkých letních dnech může stát poměrně složitou záležitostí. Většina vizážistů doporučuje nechat v létě prostor přirozené kráse a opálení, pokud však přece jen potřebujete trochu si pomoct kosmetickými produkty, snažte se vyvarovat těchto chyb!

Vynecháváte bázi pod make-up

I když si možná myslíte, že podkladová báze pod make-up je něco, bez čeho se bez problémů obejdete, v létě je neocenitelným kosmetickým pomocníkem. Díky svému složení je totiž schopná uzamknout v pleti vlhkost a nepouštět ji ven. Výsledkem je pak to, že vaše líčení vydrží déle a po obličeji vám "neteče".

Jak se rychle nalíčit, když zaspíte? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Používáte příliš mnoho bronzeru

Bronzer vám na letním sluníčku dokáže vykouzlit dokonale opálený a rozzářený look. Problém ale je, pokud ho neumíte aplikovat. Nebavíme se teď o konturování obličeje, ale o pouhém prozáření pomocí bronzeru. V žádném případě jej nenanášejte na celý obličej, pokud se nechcete třpytit jako disco-koule, a také volte ten správný odstín. Ideálně zlatavý s velmi drobnými třpytkami nebo ještě ideálněji lehkým shimmerem. Odstíny do oranžova by vám z obličeje udělaly nepřirozenou masku. Nanášejte ho pak jen tam, kde podpoříte přirozené opálení tváře – na čelo, nos, spánky a lehce i na krk.

Pokračování 3 / 5

Nestřídáte make-upy

V létě je samozřejmě nejlepší make-up úplně vynechat a dát vyniknout přirozeně opálené pokožce, případně ji sjednotit odlehčeným BB či CC krémem. Pokud se ale bez make-upu neobejdete, měla byste si na letní měsíce pořídit jiný odstín, než používáte v zimě. Opálením totiž pokožka ztmavne minimálně o dva odstíny, takže je potřeba s tím počítat. V období mezi zimou a létem pak můžete oba make-upy mixovat, abyste docílila co nejpřirozenějšího vzhledu.

Pokračování 4 / 5

Příliš mnoho pudru

Také pudr může v létě nadělat pěknou paseku. Na první pohled možná máte pocit, že zabrání tomu, aby se vám obličej nehezky leskl potem, pravdou ale je, že čím víc vrstev v průběhu dne přidáváte, tím víc pudru se promění v kaši a dostane se vám i do jemných vrásek, které o to víc zvýrazní. Proti potu a lesku proto bojujte raději pomocí matujících papírků, které stačí přiložit na lesknoucí se místa, lehce přitlačit a ony přebytečný maz z pleti odsají, aniž by vám poškodily líčení.

Pokračování 5 / 5

Příliš mnoho líčidel

Létu prostě sluší přirozenost. Odložte proto konturovací tužky a pečlivé líčení rtů v několika vrstvách a zaměřte se spíš na zabarvené balzámy, které vaše rty ještě navíc chrání. Vhodnou variantou jsou i svěží lesky, díky kterým budou vaše rty vypadat šťavnatě jako letní ovoce. Platí to také o řasenkách. Husté kartáče nepůsobí přirozeně ani v zimě, natož pak v létě, kdy řasy pod mnoha nánosy vypadají těžce a divně. Raději jim dopřejte odpočinek, a když už řasenku musíte použít, vyberte si voděodolnou, aby se vám neotiskla na kůži kolem očí.

Doporučujeme

Články odjinud