Čeká vás pracovní videohovor? Jak se připravit, abyste vypadala co nejlépe

20. 11. 2020
Řada z nás pracuje z domova, zvykáme si komunikovat on-line, videohovory se stávají běžnou součástí života. Při obyčejném pracovním hovoru nám kolegyně dost pravděpodobně odpustí mastné vlasy a tričko, ale co když budete mít on-line schůzku se zákazníkem nebo pracovní pohovor? Na co všechno se připravit a na co si dát pozor?

Pozor na bílou a černou barvu

Ranní videohovor svádí k touze zůstat v pohodlí. To, že máte pracovní schůzku z domova, ale neznamená, že se na ni nemusíte pěkně obléct. Nemusíte za každou cenu oblékat kostýmek, bude stačit neformální kancelářský outfit. Kvůli citlivé čočce kamery ale existují jistá nepsaná pravidla – snažte se vyvarovat jasně bílé nebo temně černé barvy, protože opticky zvětšují. Vhodné nejsou ani výrazné vzory, kostky nebo káry, protože by mohly člověka, s nímž komunikujete, rušit. Naopak dobře fungují jasné barvy.

Jak se učesat k roušce? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Náročné pracovní úkoly jsou pro vás snadné a máte je rychle hotové. Někteří spolupracovníci však tápají a potřebovali by vaši pomoc, jenomže se vás bojí zeptat. Nadřazené chování se jim…

Nejčtenější články

Doporučujeme