Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart

18. 8. 2017
Celé léto pod sluncem: Dopřejte pokožce vhodný restart
Sluníčko, koupání, vlahý větřík, ale i klimatizace, to všechno symbolizuje léto. A ač je nám to všechno hodně příjemné, pro naši pleť už to zdaleka tak pozitivní není. Co dělat, abyste předešla problémům? A jak reagovat, když už se vyskytnou?

Problém číslo 1: Spálení od slunce

Stačí chvilka nepozornosti, špatně zvolený ochranný krém nebo jen jeho nedostatečné množství a máte zaděláno na problém. Ultrafialové záření a jeho vliv na nechráněnou pleť je totiž hlavní příčinou jejího předčasného stárnutí. Vrásky, jemné linky, nestejnoměrný barevný tón či stařecké skvrny, povolené kontury obličeje, to jsou jen některé z jeho projevů.

Ideální je pleť chránit tak, aby k jejímu spálení nedošlo. Jenže co dělat, když už je „dílo zkázy dokonáno“? Ihned po nadměrném slunění pleť potřebuje jemnou hydrataci – sáhněte po ověřeném panthenolu a nebojte se ani vepřového sádla. Po zhojení přistupte k obnově pleti. Hydratace by měla hrát opět hlavní roli, pomohou vám produkty s obsahem kyseliny pantotenové či kyseliny hyaluronové, která na sebe dokáže navázat až tisíckrát větší množství vody, než sama váží. Obě látky podporují zadržování vlhkosti v pleti a celkově stimulují její regeneraci a hojení.

Zaměřit byste se ale měla i na antioxidanty, které bojují proti volným radikálům a poškozením, jež způsobují. Vhodná jsou zejména séra, která aktivní látky obvykle obsahují ve vyšší koncentraci. Hydrataci a kvalitu poškozené pleti zlepší i laserová maska s aplikací kyseliny hyaluronové, jež se postará o vyhlazení a sjednocení pleti a redukci drobných vrásek.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Střelci, nepodléhejte svým emocím a náladám. Pokud se chcete zviditelnit, tak rozumným způsobem. Jen tak si to u šéfa následně nerozházíte. Více času věnujte po práci dětem, jsou bez…

Nejčtenější články

Doporučujeme