Celebrity, které prodělaly trombózu či mozkovou příhodu. Kdo z nich nepřežil?

13. 7. 2021
Přestože se životy celebrit zdají vzrušující, i slavní lidé trpí nemocemi. Kvůli jejich životnímu stylu – dlouhé cesty letadlem či autem, náročná natáčení s úrazy – je u nich vysoké riziko vzniku žilní trombózy, následkem čehož může dojít až k mrtvici. Které slavné osobnosti na nemoc doplatily?

Krevní sraženina stojí za plicní embolií i mrtvicí

Žilní trombóza se nejčastěji objeví po chirurgických operačních zákrocích, kdy je pacient upoután na lůžko. Je velmi nebezpečná, protože se při ní může vytvořit krevní sraženina, která se může uvolnit a putovat pak krevním řečištěm do plic, kde způsobí plicní embolii. K trombóze však může dojít také na jiných místech těla, například v krku či srdci, a způsobit cévní mozkovou příhodu (mrtvici). Pokud kterákoli část těla (včetně mozku) zůstane bez zdroje čerstvé krve a kyslíku, poškodí to buňky a může vést k trvalé invaliditě, nebo dokonce smrti. Které známé tváře bojovaly s trombózou či prodělaly mozkovou příhodu?

Jaké rozlišujeme krevní skupiny? Podívejte se na video: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnešek je nejšťastnějším dnem celého července. I když neoplýváte báječnou kondicí a ledacos se pokazí, zachováváte si skvělou náladu. Nejlépe je vám v rodinném kruhu, s novou láskou či…