Celerová šťáva je hit! Je skutečně tak zázračná pro naše zdraví?

18. 5. 2019
Celerová šťáva je hit! Je skutečně tak zázračná pro naše zdraví?
Poslední trend? Popíjet zelenou šťávu z řapíkatého celeru! Dělá to herečka Gwyneth Paltrow, Jenna Dewan či Miranda Kerr. A popíjejí ji i české celebrity, které se tím „chlubí“ na sociálních sítích. Ovšem má to vůbec smysl? Není to jen nějaký další populární úlet, kolem kterého se pouze strhnul humbuk?

Celer – zdravá zelenina nabitá vitaminy

Celer patří bezesporu k nejzdravější zelenině a nedá se mu upřít, že je doslova nabitý řadou vitaminů a minerálů. Obsahuje hodně draslíku, hořčíku, vitaminů A, B, C i K, spoustu fytonutrientů – tedy látek, které jsou protizánětlivé. Stejně tak i látek, které mají antioxidační vlastnosti. Pravidelná konzumace je podle odborníků prospěšná pro naši imunitu i celkové zdraví. „Díky fytochemikáliím snižuje celer krevní tlak, snižuje v těle zánětlivé reakce a bojuje proti oxidačnímu stresu,“ uvádí dietoložka Erin Palinski-Wade. Kromě toho tvrdí, že s celerem můžete bojovat i proti takovým nemocem, jako je virus Epstein-Barrové (herpes virus, původce mononukleózy), ovšem vědecké důkazy na to chybí.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Neděle bude náročná v oblasti vztahů i financí. Máte pocit, že vám příbuzní nedůvěřují. Naopak oni jsou přesvědčeni o vašem hloupém vtipkování. I když to nemyslíte zle, přestaňte s tím.…

Nejčtenější články

Doporučujeme