Celníci „oživili“ mrtvého psa

29. 4. 2002
Celníci „oživili“ mrtvého psa
Celá celnice na mezinárodním letišti v Bukurešti byla šokována, když pracovníci kontrolního stanoviště objevili v jednom balíku z Frankfurtu n. Mohanem mrtvého psa. Z obavy, že zvíře uhynulo během přepravy, se celníci rozhodli pro partyzánský kousek.

Celníci „oživili“ mrtvého psa

Celá celnice na mezinárodním letišti v Bukurešti byla šokována, když pracovníci kontrolního stanoviště objevili v jednom balíku z Frankfurtu n. Mohanem mrtvého psa. Z obavy, že zvíře uhynulo během přepravy, se celníci rozhodli pro partyzánský kousek – bleskově opatřili jiného, tentokrát živého dvojníka. Zanedlouho ovšem čekal celníky další šok. Žena, která byla vyzvána, aby si zásilku vyzvedla, při pohledu na zvíře s výkřikem omdlela.

Uhyne-li během letecké přepravy nějaké zvíře, je s tím spojena spousta nepříjemností – protokoly, vysvětlování, sepisování, pojištění. Není vyloučen ani soudní spor. Vzhledem k tomu, že se v průvodních dokladech k zásilce nevyskytovala žádná informace o stavu zvířete, došli celníci k celkem přirozenému závěru, že pes zemřel během transportu.
Kdosi z pracovníků celnice dostal nápad – najít podobného psa a podstrčit ho ženě, která byla uvedená jako příjemce. Pro Rumunsko to není až tak neřešitelný problém, protože toulaví psi pobíhají městy i vesnicemi ve smečkách po desítkách a místní úřady z toho mají řadu let těžkou hlavu. Celníci zanedlouho objevili v jednom útulku psa, který se jako vejce vejci podobal uhynulému „frankfurtskému nebožtíkovi“.
Když bylo vše připraveno, obdržela příjemkyně zásilky zprávu, kde a kdy si ji má vyzvednout. Když starší dáma spatřila psíka ve výtečné kondici, s výkřikem omdlela.
Ukázalo se, že paní očekávala právě onoho mrtvého chlupáče, kterého si jeho němečtí majitelé odvezli před léty z Rumunska do Frankfurtu. Po smrti svého čtyřnohého kamaráda se ho rozhodli pietně pohřbít ve staré vlasti.
Vše se nakonec v dobré obrátilo. Psí dvojník si ženu okamžitě získal svou přítulností a mazlivostí, a tak ještě ráda navlékla tomuto „oživlému“ dvojníkovi celníky připravený obojek a na darovaném vodítku si ho odvedla domů.

zdroj: Plus

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Ještě pár dní nazpět jste byli výkonní na sto procent a nadřízený si mnul nad vaší prací ruce. Jenže už dnes na sobě cítíte nervozitu a pocit ze špatně odvedené práce. Sice se velice…

Nejčtenější články

Doporučujeme