Černí andělé jsou zpět! Lucie zremixovaným singlem láká na turné i nové album

Černí andělé jsou zpět! Lucie zremixovaným singlem láká na turné i nové album

Skupina Lucie se po dvaceti letech vrací k legendárnímu a vzácnému projektu Lucie v Opeře, tentokrát s výraznějším využitím symfonického orchestru, navíc v nových aranžích. Z turné zároveň vznikne nahrávka nejúspěšnějších skladeb, které ještě před Vánoci vyjdou ve formě nového alba, spolu se speciálními bonusy v podobě vybraných sympho remixů největších hitů zpracovaných úspěšnými mladými českými a slovenskými producenty.

Graficky stylizované, retrospektivní lyric video vytvořil pro kapelu ve spolupráci s Michalem Dvořákem Vítek Čermák, respektovaný režisér, kameraman, tvůrce videoklipů, animací, VFX a dlouholetý spolupracovník HBO a spolutvůrce projektů Vivaldianno Shining Venice nebo iMucha show.

Co přiznala Lucie v 7 pádech Honzy Dědka? Podívejte se na video:

Jak vznikl legendární hit?

„Demo písně Černí Andělé jsem tehdy natáčel na mou baskytaru Aria PRO 2 na magnetofonový kazeťák (psal se rok 90). Protože jsem tehdy vlastnil pouze baskytaru, nahrával jsem to pro správnou kytarovou iluzi zpomaleně a až poté pouštěl v reálné rychlosti,“ vzpomíná s úsměvem baskytarista P.B.CH.

„Blížil se čas natáčení alba IN THE SKY, tak na nás David Koller apeloval, že bychom měli co nejdřív dodělat text. S Robertem jsme spojili příjemné s užitečným a šli psát spolu text do vinárny U Rarášků v Mikulandské ulici. V této ulici mimochodem zkoušela skupina Lucie ve sklepě u Michala Dvořáka. Následně mě při zkouškách napadla ta basová figura, která song umocňuje. David pak dostal nápad udělat aranžmá v duchu Sisters of Mercy, protože jsme v té době hodně jeli i v gotice, načež Michal Dvořák naprogramoval speciální samply bicích právě v tomto duchu. Byl to silnej motiv a song tím dostal jasnou, dynamickou strukturu s direktivními bubny, které tomu daly výsledný ‚power‘,“ dodává.

Lucie v Opeře Tour 2022

Skupina Lucie chystá na podzim 2022 pro své fanoušky velký zážitek. Po dvaceti letech naváže na projekt Lucie v opeře. Kapela vyráží v kompletní sestavě na halové turné, na němž odehraje své hity i nové písně v dosud neslyšených aranžích Českým lvem oceněného Kryštofa Marka a s doprovodem Filharmonie Hradec Králové. Podmanivé spojení zvuku rockové kapely a symfonického tělesa umocní scénografie podtržená světelnou show.

Společná energie naživo zasáhne pět měst. Lucie v opeře tour vypukne 28. září v Ostravar aréně v Ostravě. 12. října kapela rozburácí pražskou O2 arenu a 20. října potěší slovenské fanoušky na zimním stadionu Ondřeje Nepely v Bratislavě. Čtvrtá koncertní zastávka je plánována na 26. října v pardubické Enteria Areně. Výjimečné turné vyvrcholí 5. listopadu v Brně ve Winning Group areně. Vstupenky je možné zakoupit v prodejních sítích Ticketportal a Tickemaster nebo na www.lucie.cz. Vstupenky zakoupené na původní termíny v roce 2021 zůstávají platné i na nové termíny koncertů.

Doporučujeme

Články odjinud