Čerstvé mléko i na potenci

27. 6. 2002
Čerstvé mléko i na potenci
Čerstvé mléko do našeho jídelníčku neodmyslitelně patří. Nejnovější lékařské výzkumy dokazují, že zvýšená konzumace mléka má pozitivní vliv na zdraví, a to i na potenci. Zdá se, že touto elegantní cestou se mohou vyřešit některé zdravotní i psychické problémy.

Čerstvé mléko i na potenci

Klepněte pro větší obrázek Čerstvé mléko do našeho jídelníčku neodmyslitelně patří. Nejnovější lékařské výzkumy dokazují, že zvýšená konzumace mléka má pozitivní vliv na zdraví, a to i na potenci. Zdá se, že touto elegantní cestou se mohou vyřešit některé zdravotní i psychické problémy. V obalech Pure-Pak? najde český spotřebitel na trhu nejen čerstvé mléko, ale také nepřeberné množství čerstvých zakysaných mléčných výrobků (acidofilní a kefírová mléka, jogurtové nápoje, ochucené i neochucené zákysy, kysaná podmáslí), probiotické mléčné výrobky (např. značka Stefit) a syrovátkový nápoj "Frutella".

Pití mléka je důležité jak pro ženy, tak pro muže. Nikoho nepřekvapí, že mléko obsahuje vápník, který je nejdůležitější prevencí osteoporózy. Mléčné výrobky obsahují i další minerální látky (draslík, hořčík, fosfor), důležité vitaminy a bílkoviny. Málokdo však ví, že v mléce jsou obsaženy také stopové prvky zinku a selenu, které mají pozitivní vliv na potenci, zejména povzbuzují pohyblivost spermií a jsou prevencí zbytnění prostaty.

Pozoruhodná je i skutečnost, že mléko působí velmi příznivě na naši nervovou soustavu. "Mléčné výrobky pozitivně ovlivňují nervový systém, jelikož obsahují fosfolipidy. Tyto speciální tuky tvoří hlavní součást buněčných membrán a podílejí se na přenosu nervových vzruchů. Fosfolipidy pomáhají vyrovnávat hladinu krevních tuků, a tím zajišňují ochranu našich cév. Mléčné výrobky mají příznivý vliv na nervový systém také díky aminokyselině tryprofan. Tato aminokyselina posiluje naši odolnost vůči depresi," vysvětluje odbornice ze Společnosti pro výživu, RNDr. Ludmila Oliveriusová. "V mléce se nacházejí také nukleotidy, díky nimž se snižuje nemocnost a podporuje imunita. Samozřejmě nelze opomenout vitaminy B6 a B12, které mají mimo jiné vliv na snížení ukládání cholesterolu v cévách a jejich dostatek působí preventivně proti kardiovaskulárním onemocněním", dodává RNDr. Oliveriusová.

zdroj: AMI Communications

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Fyzické síly vám dodá postavení Saturnu s Neptunem. Máte velké štěstí, protože budete pořádnou dávku energie potřebovat. Nikdy byste nevěřili, co se vám může v neděli přihodit. Buďte však…

Nejčtenější články