Čerstvě po rozchodu? 5 tipů, jak zkrátit bolest a smutek na minimum

Čerstvě po rozchodu? 5 tipů, jak zkrátit bolest a smutek na minimum

Každý po rozchodu truchlí jinak. Někdo se v sebelítosti co nejvíc vyžívá, někdo zase chce mít období bolesti co nejrychleji za sebou. Co tedy dělat, když chcete porozchodové utrpení zkrátit na minimum?

Nesmutněte u filmů

Není samozřejmě nic špatného na tom si po rozchodu pořádně poplakat. Možná máte pocit, že se vám ulevilo, tak směle do toho. Nic se ale nemá přehánět, a i tato léčebná terapie má své hranice. Utápět se v žalu vám k ničemu nebude, právě naopak. Proto si na čas zakažte všechny smutné romantické filmy typu Zápisník jedné lásky nebo Než jsem tě poznala, které vás ještě víc podrží v hlubinách smutku a vyvolají jen další depresi. To samé platí i o smutných písničkách, zejména těch, které vám připomínají právě ukončený vztah. Odteď až do odvolání jen sitcomy, komedie a pop songy z éry zlatých devadesátých let!

Pokračování 2 / 5

Nevyrážejte na mejdany

Dnešní doba divokým tahům po barech ani příliš nepřeje, ale kdybyste náhodou chtěla řešit rozchod utápěním se v alkoholu, volte raději jinou cestu. My ženy totiž umíme napáchat pěknou neplechu, když jsme nešťastné, a tak se může stát, že pod vlivem skončíte v náručí cizího chtivého muže a jako nejlepší nápad vám bude připadat jít obhlédnout jeho ložnici. Věřte však, že ráno budete hodně litovat. Jestli přece jen máte potřebu se po rozchodu pořádně opít, raději pozvěte svoji nejlepší kamarádku nebo klidně celou partu k vám domů a udělejte si dámskou jízdu. Vybrečte se v bezpečí domova a mějte jistotu, že se ráno sice probudíte s kocovinu, ale sama ve své posteli a bez výčitek svědomí.

Pokračování 3 / 5

Pozor na telefon

Pokud neodoláte a nějakou tu lahev vína si k romantickému filmu otevřete, ujistěte se, že telefon máte z dosahu rukou a nejlépe vypnutý. Jinak se může stát, že ráno najdete spoustu zpráv, kterých budete litovat. Možná budete mít tendence v opilosti psát svému bývalému, ať už výčitky, nebo prosby, ať se vrátí, případně jiným bývalým nebo potenciálním budoucím. Všechny varianty jsou ale špatně! Telefon je v těchto situacích prostě nepřítel, proto si ho držte od těla.

Pokračování 4 / 5

Vynechte sladkosti

Čokoláda je prý dobrá na nervy a utěší vás, když prožíváte těžký rozchod. Ano, možná jedna tabulka. Neznamená to ale, že teď budou sladkosti a nezdravá jídla z fast foodu u vás na denním pořádku! Jedna čokoláda se schvaluje, ty další budou potrestány kily navrch, kterých budete litovat, sotva se z rozchodu proberete. Jakmile tedy zaregistrujete, že léčíte svůj žal nezdravými dobrotami, mějte se na pozoru. Raději se oblékněte do sportovního a jděte si zaběhat, na kolo nebo aspoň na procházku. Vyplavené endorfiny vám přinesou daleko lepší pocit a navíc i lepší postavu!

Pokračování 5 / 5

Omezte styk se společnými přáteli

Za dobu, kdy jste byla se svým bývalým, jste si jistě vytvořili společné přátele. Ty bude jistě zajímat, co se mezi vámi vlastně stalo, proč jste se rozešli, a pravděpodobně budou mít i informace o tom, co o vás říká váš bývalý a jak se s rozchodem vyrovnává on. Věřte, že to zrovna nejsou informace, které právě teď potřebujete. Stejně tak není nutné se zas a znova vracet k rozchodu a rýpat se v čerstvé ráně jen proto, že jsou vaši přátelé zvědaví. Proto než přebolí ten největší šok, zkuste se společných přátel na chvíli stranit. Oni to sice nemyslí zle, ale jejich otázky by vás mohly zraňovat. Upřímně jim to vysvětlete a ozvěte se jim ve chvíli, kdy budete cítit, že to nejhorší už máte za sebou.

Doporučujeme

Články odjinud