Červená pro zářivou krásu

5. 11. 2007
Červená pro zářivou krásu
Elegantní móda zdůrazňující ženskost i aktuální inspirace pánským šatníkem přímo volá po odvážném líčení a především smyslných rudých tónech. Právě červená ve všech svých odstínech spolu s kouřovým pohledem okouzlí jako nic jiného. Vydejte svůj manifest krásy a zahajte červenou revoluci.

Mezinárodně uznávaná vizážistka Pat MacGrath vytvořila vzhled oslavující eleganci velkých hollywoodských hvězd minulého století a zároveň vzdávající hold současné moderní ženě. Dala tak vzniknout novému trendu pro podzim a zimu 2007, který dává ženám do ruky mocnou zbraň.

Červené rty v zářivě sytých barvách jsou klíčovým prvkem trendu pro podzim a zimu 2007. Pat vychází z líčení 40. let minulého století, kdy vzhled symbolizoval svěžest, půvab a sebevědomí žen, které si musely poradit během válečných let se spoustou úkolů určených dříve výhradně mužům. Pokud líčení dominují rty, očím stačí dopřát jen objem vykouzlený pomocí řasenky a horní víčka nepatrně zdůraznit kouřovými stíny. Ale máte-li chuť, můžete se opravdu vydat napříč časem a sáhnout i po linkách.

Pat McGrath říká: „Při pohledu na ženu nalíčenou v tomto stylu nelze nevzpomenout na kouzlo krásných a přece jakoby odtažitých hrdinek z Hitchcockových filmů. Je o smyslnosti a sexy sofistikovanosti, které bylo vlastní všem hvězdám stříbrného plátna zlaté éry Hollywoodu.“

Vizážistka prozrazuje rady a triky, jak nejlépe dosáhnout sytě červených rtů a harmonického líčení „Sytě červenou rtěnku aplikujte pomocí štětečku na rty, díky němu dosáhnete absolutně precizního tvaru. Při líčení očí nejdřív naneste na celé horní víčko stíny v krémové barvě a poté aplikujte na hranici pohyblivého víčka a na dolní víčko středně hnědý odstín. Sytě hnědý stín naneste jen do horní části víčka.

Černou tužkou veďte linku podél horního víčka a nepatrně ji protáhněte ven do tvaru křídla. K vytvoření intenzivnější černě kopírujte tužku ještě černou tekutou oční linkou. Na řasy použijte řasenku pro zvětšení objemu. Pokud chcete docílit skutečně dramatického efektu, nebojte se použít umělých řas, které nalepíte podél horního víčka. Bílou oční linku aplikujte na vnitřní hranu víčka pro celkové zvýraznění vzhledu. Obočí by mělo být perfektně zarovnané do dokonale vyklenutého oblouku. Ten pak vyplňte tužkou na obočí nebo stíny, které jsou o pár tónů světlejší než vlastní barva obočí. Úpravu můžete dokončit čirým gelem na obočí.

Pro dosažení Retro Sensual Glamour vzhledu volila Pat líčidla značky Max Factor: Sytě červená barva rtů – Pat používá rtěnku Max Factor Lipfinity v odstínu Hot, lesk Silk Gloss v odstínu Cashmer Red a dvoufázovou rtěnku Lipfinity Colour & Gloss v odstínu Glemaind Coral. Oční stíny – Pat volí Earth Spirits Shadow v krémovém odstínu Pale Peble, středně hnědém Inca Bronz a sytě hnědém Burnt Bark. Tužka na oči - Kohl Pencil v odstínu Black, se kterou Pat vede linku podél horního víčka a nepatrně ji prodlužuje ven do tvaru křídla. Tekutá oční linka – Pat používá tekutou oční linku High Definition Eyeliner v odstínu Black k vytvoření „okřídleného“ vzhledu. Řasenka pro zvětšení objemu – nejoblíbenější řasenka Pat je Masterpiece Max v odstínu Black. Bílá tužka na oči – Kohl Pencil v odstínu White nebo Natural Glaze na vnitřní hranu oka pro vytvoření svůdnějšího pohledu. Tužka na obočí – Pat vyplňuje obočí tužkou na obočí Max Factor Eyebrow Pencil v odstínu Hazel.

Foto: Max Factor

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani slovy neumíte popsat, jak jste rádi, že je tady finální pracovní den. Své místo na výsluní si uhlídáte, ale melete z posledního. Jakmile přijdete domů, dopřejte si relaxační činnosti.…

Nejčtenější články

Doporučujeme