Česká čtyřka oslnila boha Dia

13. 7. 2012
Česká čtyřka oslnila boha Dia
Herečky Pavla Vitázková, Iva Kubelková, Kamila Špráchalová a Vendula Křížová drží slovo a co slíbí, to do puntíku splní. Byť to třeba znamená i nechat partnery a děti svému osudu doma a odletět na Olympskou riviéru.

Právě tam totiž loni začala tradice dámských jízd hereček z primáckého seriálu Cesty domů. Dámy si tehdy svůj první společný řecký výlet užily tak, že odjížděly se slibem „příští rok ve stejnou dobu“.

Známé herečky vyrazily na Olympskou riviéru opět za svou kamarádkou Sotirou Koreckou Margaritopulu, která jim i tentokrát připravila pestrý program. Čtveřice kamarádek ze seriálu tak za prodloužený víkend prožila to co jiní za 14 dní. Po prvním pozdravení moře nejdřív ale všechny nabraly energii v jedné z místních taveren, kde se stoly u večeře prohýbaly skvělým jídlem.

„Pochutnávala jsem si hlavně na čerstvých mořských plodech, protože jenom u moře je to moc dobrý a umí to připravit, jelikož to denně používají v kuchyni,“ říká Iva Kubelková. Kamarádky zřejmě poslechly i radu hostitelky, aby se každé ráno poctivě usmívaly směrem k Olympu, a tak si zajistily i nádherné počasí.

Bylo nad slunce jasné, že letos si už žádná z účastnic zájezdu nepoveze knihu. I tentokrát holky totiž hlavně mluvily a mluvily, někdy až do východu slunce. Probíralo se všechno – děti, muži, jídlo…

A došlo samozřejmě i na světské nákupy. Na místním trhu mezi skvělými olivami, kořením a dalšími řeckými lahůdkami byly herečky jako ryby ve vodě. A jako rybáři kolem nich kroužili i tamní prodavači. Kromě fotek a letmých polibků však žádnou neulovili.

Téměř útokem vzala čtveřice zlatnictví. Ženy a šperky k sobě neodmyslitelně patří a tak se majitel obchodu mohl radovat, že si kamarádky u něj udělaly radost. Neocenitelnou poradkyní byla opět Iva Kubelková, díky ní měly všechny nejen krásné úlovky v podobě oblečení a šperků, ale i nadváhu zavazadel. „Nerada vozím věci, ale samozřejmě jsem neodolala a koupila dárek i dětem a manželovi. Od moře vozím ale hlavně to, co u nás není - krásné oblázky. A mám je pak doma na stolech i v koupelně a zdobím si tím byt,“ prozradila Kamila Špráchalová.

Nechodilo se ale jenom po souši. Sotira pozvala herečky i na plavbu lodí. „Pluly jsme kolem Olympské riviéry a bylo to moc fajn. Ani mi nebylo špatně jako kdysi při plavbě na trajektu do Norska, kde jsme byli rádi za pytlíky,“ usmívá se Pavla Vitázková, která si loď užívala tak, že v jednu chvíli převzala kontrolu nad kormidlem. Kapitán byl natolik okouzlen krásou samozvané velitelky, že ani neprotestoval.

Vendula Křížová spojila letošní babinec s oslavou svých kulatin. Došlo i na tanec na stole či míchání drinků za podpory místních barmanů. Nejvíc překvapená a dojatá byla však Vendula z dárků. „Neumím dát hned najevo nějakou radost, ale moc mě to zasáhlo. Holky jsou potvory, takticky to na mě vždy nějak narafičí. A tak když jsem si k loňskému prstýnku koupila náramek s přívěskem a náušnice ze stejné sady chtěla nechat na příští rok, našla jsem je v krabičce. Největší dárek je ale to, že jsme tady spolu mohly být,“ dojatě vypráví Vendula Křížová, kterou další oslavy čekají i doma.

Příští rok ve stejnou dobu čeká účastnice dámské jízdy mimo jiné výstup na bájný Olymp. Všechny věří, že se k nim opět připojí i další dvě herečky ze seriálu Cesty domů - Miluše Šplechtová a Jitka Smutná, kterým pracovní povinnosti letošní jízdu absolvovat nedovolily.

„Obě holky nám v Řecku moc chyběly. Už to tady díky Sotiře známe a věděly jsme, do čeho jdeme. Jsme víc sladěné, takže to byla i větší pohoda. A příští rok bude zase,“ shodly se při návratu domů všechny.

Foto: CK IRÍNY TOURS

ČTĚTE TAKÉ:
Orbion: Portál pro cestovatele

Hledáte vhodná sportoviště, holdujete pohybu? Navštivte také kdesportovat.cz a ocviceni.cz.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ještě minulý týden jste byli na pokraji zhroucení a dnes už přemýšlíte také o změně zaměstnání. Prahnete po dosažení těch nejvyšších met. Jenže nadřízený vás nechce pustit a je možné, že…

Nejčtenější články

Doporučujeme