Česká republika je aerobiková velmoc

7. 6. 2001
Česká republika je aerobiková velmoc
Koncem května proběhlo Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a Mistrovství světa FISAF fitness družstev. Česká reprezentace oslnila svým výkonem a získala neuvěřitelné 4 medaile, dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou. Z osmi účastí se sedm probojovalo do finálového kola. Tím se Česká republika řadí po hokejové velmoci k velmoci aerobikové.

Česká republika je aerobiková velmoc


Celá výprava

Koncem května proběhlo Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a Mistrovství světa FISAF fitness družstev. Česká reprezentace oslnila svým výkonem a získala neuvěřitelné 4 medaile, dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou. Z osmi účastí se sedm probojovalo do finálového kola. Tím se Česká republika řadí po hokejové velmoci k velmoci aerobikové.
Jako stát jsme ve sportovním aerobiku jednoznačně nejlepší na světě a v kategorii fitness družstev jsme druzí. Celkově si však držíme první příčku. Nedávné kolébky aerobiku jako Brazílie, Austrálie a Nový Zéland skončily na spodních příčkách.

Mistrovství probíhalo v africkém Maroku. To je


Tomáš Krmíček

 aerobikem téměř nedotčeno, přesto se pořádání zhostilo až na drobnosti na výbornou, možná k tomu přispěla záštita samotného marockého krále Mohameda IV.

V kategorii muži vybojoval 3.místo Tomáš Krmíček. Přesto, že měl problémy s kliky a v prvním kole zaškobrtl o podlahu, gradoval svůj výkon až do finále. Je to Tomášova první medaile a je velice spokojen. Překonal ho jen Španěl Jonatan Canada na prvním místě a Alexej Levkin na druhém.
Ve stejné kategorii konkuroval i Martin Dušek. Ten nakonec skončil na čtvrtém místě.


Martina Fulínová

V kategorii žen závodila mladá Martina Fulínová, která ještě nedávno závodila za juniory. Skončila na výborném druhém místě a podle trenéra Ivana Šípka mohla být i první, ale porota přeci nemohla dovolit, aby nedávná juniorka všechny porazila. Martina je mladá závodnice a podle trenérské dvojice Ivan Šípka - Olga Šípková má Martina velkou budoucnost a první příčky jí určitě neminou. 

V kategorii párů jsme medaili nezískali, ale Jana Kavříková + Petr Jánský se umístili na pátém místě a Lenka Mašková + Jakub Strakoš těsně za nimi na šestém.


Jana Kavříková + Petr Jánský         

  1.      Lenka Mašková + Jakub Strakoš

    Největší radost všem udělali zlatou medailí

Jakub Strakoš, David Holzer a Vladimír Valouch v kategorii družstev. Ti obhajovali loňský titul. Podle hodnocení všech tří to byl opravdu nejtěžší závod jejich kariéry. Všichni měli před závodem nějaká zranění a nemohli tak trénovat naplno. Trenér Ivan Šípka řekl:"Vlastně netrénovali téměř vůbec, neboň jeden měl něco se zápěstím, další s kolenem, a tak ani nebylo možné některé prvky sestavy natrénovat.". Naštěstí se to před závodem dalo do pořádku a hoši odvedli skvělý výkon. Měli sice trochu problémy s psychikou především kvůli očekávání při obhajování titulu a také kvůli sestavě. Ta doznala od Mistrovství ČR velké změny a podle jejich slov byla poněkud netradiční. Celá se nesla ve stylu ještěrek. Obsahovala ještěrčí prvky a dresy dostaly také ještěrčí úpravu. Pracovně si říkali "Aligátoři" a to ujalo. Ostatní týmy je přezdívali Aligátoři-Gladiátoři a je nutno říci, že nakonec gladiátorský výkon předvedli a s přehledem získali nejcennější trofej.

V kategorii fitness aerobik družstev soutěží již delší dobu liberecká skupina pod vedením Ondřeje Nikla. Ta dvakrát za sebou získala stříbrnou medaili a konečně se jí zaslouženě podařilo získat i tu zlatou. Družstvo zapracovalo především na synchronizaci, která je u této kategorie nejdůležitější a to se vyplatilo.
Druhé místo obsadila Francie, která v kategorii fitness opravdu kraluje a získala první místo ve Fitness Funk a Fitness Step.

Celkově je naše reprezentace velice spokojená, panují jen obavy z toho, jak to bude vypadat příští rok. Podle současných trendů a stálého zlepšování výsledků by jsme měli obsadit první příčky téměř ve všech kategoriích, a to asi nebude možné. Jak to dopadne nám přiblíží chystané Mistrovství Evropy v Itálii začátkem listopadu.

autor: Michal
foto: FISAF
Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Okouzlili jste jednoho ze svých kolegů, tajně vás obdivuje. Umíte si s tím poradit jen v případě, že jste zadaní, jinak se vám chvála líbí. Konečně se našla osoba, která vás podporuje.…

Nejčtenější články

Doporučujeme