České buchty: 5 náplní, které si zamilujete

27. 5. 2022
Leckterá babička či maminka dokáže upéct ty nejlepší voňavé buchty. Zkuste je připravit taky, a to s výbornou makovou, tvarohovou, nebo dokonce i mrkvovou náplní.

Buchty s povidly

Klasické povidlové buchty se dělají snad nejčastěji. Na povidla vám stačí jen švestky, cukr a ocet. Mnoho z nás má však povidla doma připravená nebo kupovaná.

Recept na buchty s povidly najdete zde

Náš tip na video: Buchtičky se šodó: 

Švestkové buchty

Pokud povidla doma nemáte, ale přesto byste si rádi pochutnali na švestkách, neváhejte a těsto naplňte čerstvými švestkami.

Recept na švestkové buchty najdete zde

Buchty s mrkví

Netradiční mrkvová náplň naše české buchty jistě obohatí o další zajímavou chuť. Stačí jen mrkev nastrouhat a přidat cukr a citron na dochucení.

Recept na buchty s mrkví najdete zde

Tvarohové buchty

Sladké jemné tvarohové buchty jsou další klasikou, kterou musíte vyzkoušet. Do tvarohové náplně můžete přidat rozinky pro zpestření chuti.

Recept na tvarohové buchty najdete zde

Makové koblížky

Ne každý z nás má mák rád, je ale dobré vědět, že mák je pro naše zdraví velmi prospěšný. Každý den bychom ho měli sníst aspoň trochu. Pokud ho ale nechcete jíst jen samotný, udělejte si jednoduše makovou náplň do koblížků nebo buchet.

Recept na makové koblížky najdete zde

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Profesní svět vám leží u nohou a nadřízený je s vámi plně spokojený. Na vše se soustředíte a vše stíháte splnit v termínu. Někteří kolegové vám však začínají závidět a vy byste měli být ve…