Fotbalová legenda Petr Čech válí i mimo fotbalové hřiště Foto: Profimedia

Fotbalová legenda Petr Čech válí i mimo fotbalové hřiště Foto: Profimedia

Získal titul sportovního manažera a je ve vedení anglického fotbalového klubu Chelsea Foto: Profimedia
Jiří Macháček vypadá i po boku své manželky jako typický showman Foto: Profimedia
Všestranně nadaný umělec má také vysoké vzdělání Foto: Profimedia
Kromě herectví, moderování a zpěvu s kapelou má talent také pro práva, která vystudoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy Foto: Profimedia
26
Fotogalerie

Macháček, Vejmělková, Mirai: Do koho byste neřekla, že je právník či matfyzák?

Není neobvyklé, že se umělci často pyšní více talenty. Už tak časté ale není, aby byli herci či muzikanti nositeli vysokoškolských titulů. V českém showbyznysu ale najdeme hned několik slavných, kteří mají univerzitní vzdělání. Věděla jste, že mezi nimi najdeme právníky, inženýry i zdravotníky?

Jiří Macháček se nezdá

Hudebník, zpěvák kapely Mig 21, moderátor, scenárista a herec Jiří Macháček je mužem mnoha talentů. Kromě muzikálního a hereckého nadání oplývá i rozsáhlými vědomostmi. Jinak by jen těžko získal právnický titul JUDr. na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Hvězda filmů Medvídek, Samotáři nebo Muži v naději ale dává přednost světu filmu před soudním prostředím. Rozverný bavič klame tělem, protože usedlého právníka ani zdaleka nepřipomíná.

Jaký problém má Jiří Macháček? Podívejte se na rozhovor:

Pokračování 2 / 8

Petr Čech válel na hřišti i ve škole

Jedna z našich fotbalových brankářských legend zaválela nejen na hřišti, ale také na vysoké škole. Ne všichni vědí, že Petr Čech získal díky dálkovému studiu na univerzitě v Ženevě manažerský profesně vzdělávací titul MBA, který se mu hodí v současné kariéře. Od roku 2019 až do současnosti se nadaný sportovec objevil na pozici poradce sportovního a technického oddělení ve vedení anglického fotbalového klubu Chelsea, kde dříve působil jako brankář.

Pokračování 3 / 8

Miss Jana Doleželová se našla v lékárnictví

Bývalá miss Jana Doleželová není pouze úspěšnou modelkou na přehlídkových molech. V roce 2004 souběžně s titulem české miss obdržela i ten vysokoškolský, vystudovala totiž farmaceutický obor na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. I když se Jana stále věnuje modelingu, pracuje dnes v lékárně, kde mimo jiné radí ženám s péčí o pleť. Brunetka tak bortí nelichotivé předsudky o půvabných ženách s titulem krásy, které většinou označují finalistky takových soutěží jako hezké, avšak prázdné nádoby, propagující světový mír. Doleželová dokazuje, že pod pohlednou slupkou je i něco víc.

Pokračování 4 / 8

Píšťalka z Básníků se věnuje psychologii

Pamatujete si ještě na roztomilou blondýnku Píšťalku z Básníků nebo na Hanku Voseckou ze seriálu Chlapci a chlapi? Tak si většina z nás vybaví herečku Evu Vejmělkovou, kterou však dnes před kamerami neuvidíte. Na Univerzitě Palackého v Olomouci totiž vystudovala psychologii a nakonec získala i doktorát z filozofie. V současnosti má Eva soukromou praxi v Havířově, píše knihy a věnuje se psychoterapii. Jeden čas pracovala v psychiatrické léčebně v Bohnicích, kde se jako psychoterapeutka starala především o drogově závislé a alkoholiky.

Pokračování 5 / 8

Zpěvák kapely Mirai si nechává otevřená vrátka

Frontman, zpěvák a kytarista populární kapely Mirai rozhodně nesází vše jenom na jednu kartu. Kromě hudebního nadání v něm dříme i to právnické. Kromě toho, že Mirai Navrátil bez problémů s kapelou vyprodává koncerty a jeho cesta ke slávě stoupá vzhůru, nechává si zpěvák zadní vrátka. Pyšní se titulem Mgr. a je z něj advokátní koncipient. Neúčastní se jenom vystoupení pro fanoušky, ale i dění v soudní síni. Povolání právníka se nezřekl a nechává si ho jako zálohu.

Pokračování 6 / 8

Herec Martin Myšička má dva tituly

Divadelní a filmový herec Martin Myšička, známý například z filmu Občanský průkaz nebo ze seriálu Ulice, se zdaleka nevěnuje pouze umění. Je vidět, že mu velice záleželo i na vzdělání, protože se může pochlubit hned dvěma tituly, a to ne ledajakými. Kromě magistra umění MgA. z pražské DAMU získal ještě respektovaný titul, který by mu mohla většina lidí tiše závidět. Herec vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu na Karlově univerzitě a má ještě druhý magisterský titul Mgr. Aby toho nebylo málo, obě studia ještě ke všemu Myšička úspěšně zakončil v jednom roce.

Pokračování 7 / 8

Na Janka Ledeckého „jsme krátcí“

Na Janka Ledeckého jsou mnozí krátcí, jak zpívá populární hudebník ve své slavné písni o ptácích. Alespoň co se týče titulů. Hudební skladatel, zpěvák a muzikant se honosí právnickým titulem JUDr., který získal stejně jako jiní kolegové umělci na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Celá rodina Ledeckých, jak to tak vypadá, má podle všeho všestranné nadání i znalosti.

Pokračování 8 / 8

Josef Vágner je inženýr

Syn slavného muzikanta Karla Vágnera zdědil po otci hudební talent, k dalším úspěchům ale rozhodně nepotřeboval slavné jméno. Vystudoval hned dvě vysoké školy, a to během muzikálových angažmá a koncertování. Nyní je z něj inženýr a z možných povolání si díky tomu může vybírat. Herec a zpěvák, který vystupuje na jevišti od svých osmi let, se tím zařadil mezi řadu slavných s tituly. Vystudovaným inženýrem je například i zpěvák Pavel Bobek nebo herec Petr Nárožný.

Doporučujeme

Články odjinud