České krásky u Victoria´s Secret! Která je nejvíce sexy?

26. 8. 2014
Nejluxusnější značka spodního prádla by měla mít logicky nejluxusnější modelky a fotomodelky. A také že má! Je mezi nimi právem i několik českých "andílků"!

Značka byla založena již v roce 1977 Royem Raymondem, který prý chtěl jednou své ženě koupit nějaké hezké spodní prádlo, ale na žádné nikde nemohl narazi. A když už se mu to podařilo, při nákupu ho okukovaly ostatní zákaznice a cítil dost trapně. Uvědomil si, že v tom určitě není sám, ale podobné pocity řeší miliony mužů po celém světě a využil šanci zaplnit obrovskou díru na trhu. V bance si půjčil 40 000 dolarů a dalších 40 000 od příbuzných.

První rok mu obchod vynesl 500 000 dolarů a tak otevřel další tři pobočky. Po pěti letech provozu prodal společnost s šesti pobočkami Lesliemu Wexnerovi za 4 miliony dolarů. S tak pěknou částkou na účtu už by nemusel do konce života pracovat, ale i v jeho případě se bohužel potvrdilo pravidlo, že peníze ne vždy znamenají štěstí. Raymond spáchal ve svých 46 letech sebevraždu skokem z Golden Gate Bridge! Dnes patří společnost mezi největší značky a jeho prádlo propagovaly desítky nejhezčích žen světa. I těchto sedm češek je toho dokonalým důkazem! Na prestižním mole a před objektivem nejlepších fotografů se objevily například tyto naše krásky...

Eva Herzigová

Hvězdnou kariéru začala v roce 1989 vítězstvím v konkurzu Metropolitan Models. Poté odjela pracovat do Paříže. V roce 1994 Eva nafotila reklamu na podprsenku Wonderbra a strhlo se doslova davové šílenství. Dál už se nabídky jen hrnuly: Calvin Klein, Hugo Boss, Versace a další a další velká jména, s kterými Eva spolupracovala.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Petra Němcová

Již jako malá si přála být modelkou. Netrvalo dlouho a sen se splnil. Od nástupu do světa modelingu fotila pro nejznámější fotografy, předváděla pro největší módní značky a objevovala se na titulních stranách nejexkluzivnějších časopisů. Napsala knihu »S láskou Petra«, ve které vypráví, jak přežila v roce 2004 vlnu tsunami a jak její přítel fotograf Simon Atlee při této tragické události zahynul. Petra se věnuje charitě a je velice žádanou modelkou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Karolína Kurková

Když bylo Karolíně patnáct, poslala její fotku kamarádka do jedné menší pražské agentury. Tam ji na focení objevil italský agent Alessandro Bazzoni a odvezl do Milána, kde podepsala smlouvy s exkluzivními značkami Prada a Miu Miu. Na vrchol ji však vystřelila až šéfredaktorka amerického časopisu Vogue Anna Wintour, která ji nechala vyfotit v roce 2001 na obálku únorového čísla. „Je na obálce, protože podle mě bude příští supermodelkou,“ řekla Wintour a nemýlila se!

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Daniela Peštová

Danielu objevil Dominique Caffin z agentury Madison Modeling Agency. Po vítězství v modelingové soutěži se přestěhovala do Paříže a začala se živit jako modelka. Později se přestěhovala do New Yorku a její kariéra se plně rozjela. Objevila se na na titulních stranách nejslavnějších magazínů. Pracovala pro nejznámější kosmetické a oděvní značky. Nyní žije Daniela v České republice se slovenským zpěvákem Pal'em Haberou a má tři děti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Hana Jiříčková

V tuto chvíli jediná česká modelka, která má tu čest sexy prádlo od VS předvádět a fotit. Ve světě Hanku milují, objevila se na obálce několika mutací časopisu Vogue, předváděla pro Vivienne Westwood, Ralpha Laurena, pro Isabel Marant či pro Hermés. Nafotila celosvětovou kampaň pro značku Tommy Hilfiger či H&M, byla tváří kampaně Ralpha Laurena. Prestižní soutěž Elite Model Look Hana vyhrála v roce 2007. Od té doby objela tahle rodačka z Brna díky své práci celý svět, což ostatně můžete vidět i na jejím Instagramu či Twitteru.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Linda Vojtová

V patnácti letech vyhrála soutěž Elite Model Look 2000, což odstartovalo její kariéru. Následovaly dva roky práce v Evropě, převážně pak v Paříži, Miláně a Barceloně. V sedmnácti letech odešla do New Yorku, kde od té doby žije. Pro její fyzickou podobnost s topmodelkou Gisele Bündchenovou získala přezdívku „Baby Gisele“. K roku 2011 žila v New Yorku s hudebníkem Jamisonem Ernestem.

Pro zajímavost: Děda z matčiny strany je známý hudební skladatel Vadim Petrov! Po soutěži Elite Model Look, kterou v roce 2000 vyhrála, se její fotografie objevily na titulních stránkách módních časopisů včetně Vogue, ELLE, Glamour, Amica, The European Magazine a Surface. Jako modelka spolupracuje například s módními společnostmi jako Victoria's Secret, Max Mara, Giorgio Armani, La Perla, Escada a Diesel. Přehlídky dělá jen výjimečně. V roce 2011 se stala tváří kolekce šperků Love firmy Love Universe.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Hana Soukupová

V roce 2001 se hledala nová tvář typu Karoliny Kurkové, která by mohla prorazit do zahraničního modelingu. V soutěži "Topmodelka tisíciletí" nakonec zvítězila mladičká, teprve patnáctiletá Hana Soukupová. Od té doby se objevila v kampaních značek Gucci, Dior, Max Mara a Versace, byla na titulní straně časopisů Vogue a Vanity Fair a předváděla pro módní domy Yves Saint Laurent, Dolce Gabana a Escada.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Módní přehlídka prádla VS se postupem času stala nedílnou součástí americké popkultury, tak jako sledování finále Super Bowlu, předávání cen MTV nebo Oscarů. Na celou loňskou přehlídku i s hudebními vystoupeními se můžete podívat například zde (video má 45 minut):

Která z těchto českých supermodelek se vám nejvíce líbí? Karolína, Eva, Hanka, Daniela, Hanka, Linda, nebo Petra?

foto: Victoria´s Secret promo

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pracovní nespolehlivost je naštěstí minulostí. I kolegové musí uznat, že jste výkonnější a neděláte zbytečné zmatky. Jakmile vezmete život do vlastních rukou, stanou se z vás opět mistři.…