Veronika Zaňková během Superastar Profimedia

Veronika Zaňková během Superastar Profimedia

Veronika Zaňková a její svatba Profimedia
Těhotná Veronika Zaňková  Profimedia
Veronika Zaňková s vítězkou Superstar Anetou Langerovou Profimedia
Petr Poláček během Superastar Profimedia
33
Fotogalerie

Česko hledá Superstar: Jak žijí finalisté prvního ročníku z roku 2004?

Je to už sedmnáct let, co mohla naše země poprvé sledovat talentovou soutěž Česko hledá Superstar. Jelikož právě v těchto týdnech běžela v televizi její další řada, byla to příležitost k hromadnému vystoupení většiny finalistů první řady. Jak teď žijí a proč se společné akce nezúčastnila Aneta Langerová a Petra Páchová?

Veronika Zaňková

Sympatická blondýnka Veronika Zaňková byla asi nejméně výraznou postavou z deseti finalistů prvního ročníku Česko hledá Superstar. Potvrdilo se to i během prvního finálového kola, kdy to byla právě ona, kdo jako první soutěž opustil. Veronika nakonec vystudovala mediální komunikaci a poměrně brzy po soutěži se vdala. Nyní má s manželem tři děti a žije údajně poklidným životem. Lásky k hudbě se ale nevzdala a dodnes se věnuje skládání písní.

Jak žije finalista první řady Superstar Tomáš Savka? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 10

Petr Poláček

Petrovi Poláčkovi se od začátku přezdívalo český Jon Bon Jovi nejen kvůli jeho podobě, ale i díky jeho lásce k této kapele, jejíž songy si často vybíral. To mu ostatně zůstalo dodnes, jelikož už řadu let vystupuje s kapelou Bon Jovi Revival. Díky soutěži Česko hledá Superstar se mu také otevřely dveře do muzikálů, naposledy účinkoval v představení nazvaném Děti ráje. Právě tam se seznámil se svojí současnou manželkou a bývalou tanečnicí Karla Gotta Kateřinou Hukovou. S ní má nyní syna Tobiáše. Věnoval se také bojovému umění krav maga, které trénoval, což vedlo k tomu, že nastoupil k Policii ČR. „Jsem u cizinecké policie. Šel jsem tam hodně kvůli rodině, abych měl stálou práci a příjem. Navíc mě to hodně baví. Nestěžuju si ani na to, když máme někdy delší směny. Patřím ke skupině pátračů a nejvíce se asi soustředíme na cizince s nelegálním pobytem. Ale moc se mi líbí, jak je ta práce různorodá,“ prozradil Poláček pro Extra.cz.

Pokračování 3 / 10

Petra Páchová

Petře Páchové bylo pouhých sedmnáct let, když se účastnila prvního ročníku Česko hledá Superstar. Zaujala nejen svým hlasem, ale i bohatou hřívou krásných vlasů, díky kterým byla snadno zapamatovatelná. Přesto však fanouškům v srdci příliš neutkvěla a se soutěží se rozloučila po třetím finálovém kole. Vítězství sice nedosáhla, zato ale v Superstar našla lásku – v roce 2009 se vdala za kytaristu doprovodné kapely Honzu Lstibůrka, s nímž má dvě děti. Hudbou se sympatická zrzka neživí, zcela ji zaměstnává péče o rodinu a také učí malé děti v keramickém kroužku. Zdá se, že kapitola SuperStar je pro ni zcela uzavřená, nezúčastnila se ani zmíněného setkání finalistů po sedmnácti letech. ""Já nemám ani televizi. Teď řeším, že děti chodí do první třídy a do školky, takže jsem úplně mimo mísu všeho. Ani nestíhám se na to podívat," uvedla Páchová.

Pokračování 4 / 10

Stanislav Dolinek

Standa Dolinek byl jednou z výraznějších postav soutěže, i když si pozornost nezískal zrovna zpěvem. Bylo ho ale vždy všude plno a o to, aby se o něm vědělo, se snažil i po vypadnutí ze soutěže. Často byl proto vidět v bulváru v rámci nejrůznějších večírků, v hudbě se mu ale prorazit nepodařilo. Proto se v roce 2009 rozhodl, že pověsí pěveckou kariéru na hřebík. Živil se jako provozní restaurace, potom pracoval v hotelu a odtud odešel do banky. Nakonec se rozhodl pro kariéru pojišťovacího agenta, odešel do Ostravy a daří se mu dobře. Jak sám říká, s některými lidmi ze showbyznysu je pořád v kontaktu, jen už se u toho nenechává fotit.

Pokračování 5 / 10

Julián Záhorovský

Julián Záhorovský byl jednoznačně největším dívčím idolem prvního ročníku Česko hledá Superstar. Mladé fanynky po něm šílely, a to i přesto, že jeho pěvecké kvality nebyly zrovna ukázkové. Přesto se probojoval až do čtvrtého finálového kola, i když za to spíš mohly jeho modré oči a chlapecký zjev, než hudební projev. Po Superstar vystudoval sociální a masovou komunikaci, živil se PR například pro Českou poštu a působí v kapele Sabrage. Napsal také průvodní píseň Skrytý city k filmu Po čem muži touží. Před časem se rozešel se svojí velkou láskou Bárou, s níž vychovával její dceru Miu z předchozího vztahu. V létě už se pochlubil novou přítelkyní Renátou.

Pokračování 6 / 10

Martina Balogová

Martina Balogová disponovala v prvním ročníku Superstar jedním z nejlepších a nejzajímavějších hlasů, přesto se dostala pouze do poloviny soutěže. Nejdřív to vypadalo, že její kariéra bude stoupat k hvězdným výšinám, vždyť s ní duet natočil dokonce sám Karel Gott! Sláva se ale nakonec příliš nekonala a Martina svého času dokonce pracovala v Německu jako uklízečka. Teď si zpěvem opět nějaké peníze vydělá, sama ale přiznává, že to není nic velkého. Dodnes občas spolupracuje se Sámerem Issou, s nímž se spřátelila už v době Superstar. Zásadní událost se v jejím životě odehrála letos 11. listopadu, kdy ji její přítel František v den jejích 43. narozenin požádal na pódiu pražského klubu Reduta o ruku. "Je to pevný vztah, máme se hodně rádi, milujeme se. Jsem ráda po jeho boku, je mi s ním strašně dobře, je to skvělý chlap. Jsem ráda, že jsme se potkali," uvedla před časem Balogová.

Pokračování 7 / 10

Tomáš Savka

Tomáš Savka své pomyslné bramborové medaile v Superstar využil na sto procent. Téměř přímo z pódia soutěže totiž zamířil na konkurz do muzikálu Miss Saigon a ještě tentýž rok v něm vystupoval. Úspěšný rok 2004 však zakončil nehodou, když se během oslav silvestra dostal do potyčky, z níž si odnesl hlubokou jizvu na tváři. Muzikálové role se ale hrnuly dál a Savka se objevil například v Bídnících, Golemovi, Třech mušketýrech, Mona Lise nebo Draculovi. Za roli Che v Muzikálu Evita dokonce v roce 2014 získal cenu Thálie. Vydal také dvě sólová alba. Daří se mu i v osobním životě, s o jedenáct let starší manželkou Zuzanou si před třemi lety pořídil dceru Andulku.

Pokračování 8 / 10

Sámer Issa

Sámer Issa se v soutěži umístil na třetí příčce a i jemu mnozí předpovídali slibnou kariéru. Sámer se však brzy stal lvem salónů a víc než kariéře dával přednost divokým večírkům i vztahům. Svého času se spekulovalo i o jeho problémech s drogami. Přesto vydal hned tři alba a jeho prvotina Busted se dokonce díky prodejům stala platinovou. Umístil se i v řadě anket a hudebních cen, mimo jiné několikrát jako nejvíc sexy muž roku. Dnes se o něm ale mluví a píše spíš v souvislosti s večírky a vzhledem, co se týče muziky, je ticho po pěšině.

Pokračování 9 / 10

Šárka Vaňková

Šárka Vaňková byla benjamínek soutěže, což jí ale nebránilo být v pouhých šestnácti letech tou nejprůbojnější finalistkou ze všech. Bylo veřejným tajemstvím, že do ní velké naděje vkládá především jeden z porotců Ondřej Soukup. Šárce se podařilo natočit dvě alba, účinkovala v několika muzikálech a také si zahrála v teenagerovské komedii Panic je nanic. Hodně se řešily také její románky se staršími muži, mezi kterými figuroval například také režisér Filip Renč. Pěveckou kariéru ale v posledních letech pověsila prozatím na hřebík a dokonce na čas odešla na Slovensko, kde se pracovala v parfumerii a později působila jako obchodní zástupce pro vlasovou kosmetiku. Letos se však vrátila ke zpěvu a spolu s dalšími zpěváky absolvuje letní turné o českých amfiteátrech s názvem Mladí a neklidní. A co víc, objevila se i  muzikálu Robinson Crusoe, kde se dokonce setkala s bývalým milencem Danielem Hůlkou.

Pokračování 10 / 10

Aneta Langerová

Kdo by byl v roce 2004 řekl, že se z nenápadné dívky, která měla sice hlas jak zvon, ale jinak působila ustrašeně a během vystoupení nedokázala skrývat třas rukou držících mikrofon, stane historicky první česká Superstar? Aneta Langerová dokázala, že všechno je možné a ve finále s přehledem převálcovala miláčka poroty Šárku Vaňkovou. Jakožto první vítězka Česko hledá Superstar byla pod drobnohledem nejen kritiků, ale i veřejnosti, která nenasytně toužila po její hudbě. Aneta vydala celkem čtyři studiová alba, tři koncertní, dvě DVD, spolupracovala na několika duetech a posbírala velké množství ocenění od Slavíků přes TýTý po Anděly. I když svoje soukromí si vždy pečlivě střežila a na veřejnosti se nejčastěji objevovala se svým bratrem, který jí zároveň dělal manažera, před pár lety promluvila o své sexuální orientaci a od té doby byla občas viděna se svými partnerkami. Od roku 2014 se na dlouhých šest let hudebně odmlčela a spekulovalo se, zda svou kariéru náhodou nepověsila na hřebík. Těmto spekulacím ale Aneta učinila za dost v loňském roce, kdy před Vánocemi vydala nové album Dvě slunce. Na společném vystoupení finalistů prvního ročníku Superstar se nicméně neobjevila, údajně se vymluvila na pracovní povinnosti.

Doporučujeme

Články odjinud