Česko přivítá nový rok buvola ve čtyřech městech

12. 1. 2009
Vítání roku buvola proběhne od 17. do 23. ledna 2009 v Brně, Hradci Králové, Praze a Českém Krumlově. Originální večerní program přinese vystoupení umělců z různých koutů světa a bude doprovázen odpoledním tržištěm východního a západního folklóru, které návštěvníkům zdarma nabídne asijské masáže, ochutnávky čajů, bioproduktů a tradičních asijských pochutin, ukázky z dechových a hlasových cvičení, líčení pekingské opery nebo tradiční čínskou medicínu. V hlavním městě pak festival navíc uvede českou premiéru zajímavého dokumentu slovinské televize o lidském hlase, pěvecké dílny s hvězdami world music a prezentaci čajového umění.

Večerní program festivalu „Koncert Země“ začne na všech scénách vždy v 19:00 hod a uvede vzácné hosty z dalekých zemí: zpěvačku jiského národa Qu-bi-a-u, virtuózní hráčku na klasickou čínskou citeru Wu Na. Na scénách festivalu se dále představí indický ultiinstrumentalista a skladatel filmové hudby Ganesh Anandan, svérázná slovinská zpěvačka alpské hudební tradice Bogdana Herman, královna moravských lidových písní Jarmila Šuláková, princ české cikánské muziky Filip Gondolán. Tradiční japonské loutkové divadla představí herec a autor Nori Sawa. Zpěvačka a autorka mnoha hudebních projektů Feng-yűn Song představí své další multikulturní hudební fúze a do současného hudebního života vtáhne Dudácký jazzový soubor LM z Třemošné, který slibuje velkou jízdu..

Doprovodný program „Barevný jarmark“ začne před večerními koncerty na jednotlivých scénách již v 16:30. Návštěvníci se budou moci například nechat hýčkat thajskými masážemi, ochutnávat tradiční asijské pokrmy, vybrané čaje i nové produkty zdravé výživy a biopotravin, vyzkoušet si diagnostiky zdraví tradiční čínské medicíny nebo dechové a hlasové techniky.

Pražský program uvede navíc českou premiéru dokumentárního filmu o lidském hlase „Máš hlas, tak zpívej!“ slovinské režisérky českého původu Hanky Kastelicové. Slavnostní uvedení filmu proběhne za účasti tvůrců, s debatou a s krátkým vokálním vystoupením v kině Aero, 19. 1. v 19:00. Lákadlem budou jistě také otevřené hlasové dílny vedené některými pěveckými hvězdami festivalu - Bogdanou Herman, Filipem Gondolánem a Feng- yűn Song, a také prezentace Čajového komfortu. To vše spolu s Barevným jarmarkem v Novoměstské radnici 21. 1. od 16:00.

Letošní ročník budou svým slovem provázet herci Jaroslav Dušek a Thomas Gasston. Festival pořádá občanské sdružení Feng-yűn Song ve spolupráci s místními scénami. Čestným předsedou festivalu je dr. Jiří Šíma, zakladatel Klubu přátel Asie a Malého asijského muzea. Záštitu nad Lunárním festivalem 2009 převzali primátor hl.města Prahy MUDr. Pavel Bém a primátor města Hradec Králové Ing. Otakar Divíšek.

Lunární festival 2009 – Vítání roku buvola: Brno – ND Reduta (17.1.), Hradec Králové – Sál Filharmonie (18. 1.), Praha – Kino Aero (19.1.), Palác Akropolis (20.1.), Novoměstská radnice (21.1.), Český Krumlov - Městské divadlo (23.1.)

Zdroj: LUNÁRNÍ FESTIVAL 2009

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Hvězdy signalizují, že budete mít mimořádnou možnost přivýdělku pomocí krátkých cest nebo nějakého papírování. Váš bankovní účet tedy nemá tendenci zhubnout, navíc jste lidé činu a vždy si…

Nejčtenější články

Články odjinud