Češky, které uvízly kvůli koronaviru v cizině: Jak řeší peníze, jak vše zvládají?

28. 3. 2020
Pandemie koronaviru zastihla svět nečekaně a řadu lidí uvěznila v zahraničí, někteří ale také zůstali v cizích zemích dobrovolně. Jaká je situace v různých státech napříč světem? České cestovatelky nám popsaly své zkušenosti.

Klára Hořínková: Andover, Velká Británie

Klára je v současnosti se svým přítelem v Anglii, kde pracují jako „au-pair couple“, což znamená, že přítel se rodině stará o zahradu a Klára pomáhá s domácností. Ve Velké Británii se zatím rozhodli zůstat, protože tam mají zajištěné zázemí a dobrý plat, což by v České republice neměli, a také si uvědomují, že by po jejich návratu byl problém sehnat práci a nájem. Bojí se také toho, aby nemoc nepřivlekli mezi své blízké v Česku. „Situace tady byla ještě do minulého týdne úplně uklidněná, Angličané tak moc nepanikařili a vlastně si z toho vůbec nedělali těžkou hlavu. Až když přišla první striktnější opatření, tak to začali brát vážněji, začali ve velkém vykupovat obchody a dodržovat doporučení vlády,“ vypráví Klára a dodává, že i v Anglii už jsou zavřené veřejné prostory kromě obchodů s potravinami a lékáren a lidé mohou jít ven pouze ve dvou a jen pro to nejnutnější. „Pro rodinu už asi týden nepracuji, jelikož se necítí dobře a mají kašel, tak mi dali volno. Jestli se to protáhne a jak to bude pokračovat dále, to zatím nevím. Je pro ně naštěstí důležité, aby měli zaměstnance, kteří jim pomůžou s udržováním domu a zahrady, takže o práci bychom přijít neměli,“ myslí si Klára.

Klepněte pro větší obrázek

Přesto se jí a jejího přítele opatření dotkla v tom, že nemůže cestovat ani po Anglii, museli omezit výlety i setkání s přáteli. Také velikonoční dovolená ve Walesu a květnová na Mallorce je pro ně momentálně pasé. „Jak se bude situace vyvíjet pro mě, je teď asi hodně těžké říci. Každý den naskakují tisíce nových případů koronaviru, takže spíš se musíme jen izolovat a vyčkat, až se situace začne uklidňovat. Ale jak jsem už psala výše, rodina nám řekla, že nás zde potřebují a že kdybychom cokoliv potřebovali, budou se snažit být co nejvíce nápomocni. Takže věřím, že celou situaci všichni společně zvládneme,“ doufá Klára.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Vaše profesní ambice rostou a míříte správným směrem. Nyní se pyšníte zdravým sebevědomím a plnění náročných povinností neberete jako trest. Ukotvěte v přístavu pohody a relaxace. Jakmile…

Nejčtenější články

Doporučujeme