Český pivní festival bude letos delší!

19. 4. 2010
Český pivní festival bude letos delší!
Herečky Miluše Bittnerová, Lenka Zahradnická a Andrea Kerestešová se objevily na tiskové konferenci k festivalu v lidových krojích, ve kterých na festivalu bude personál obsluhovat hosty. Všechny tři mají k pivu ten nejlepší vztah.

„Jak mně pravila moje lékařka, pivo není alkohol, ale lék a ke kachýnce jedině dobrého českého pivsona. Vždyť máme nejlepší pivo na světě“ odpověděla s úsměvem na tváři a se sklenkou čerstvě natočeného a oroseného moku v ruce Miluše Bittnerová.

„Pokud jsem doma na východním Slovensku, tak vždy v neděli máme po obědě rituál, že si celá rodina dáme pivečko. V zimě si děláme specialitu a to teplé pivo s medem. Pivo se tím neničí, ale krásně hřeje. Také jsem jednou ochutnala 18 stupňové pivo. Stačily mně 3 dcl a už jsem se smála“ sdělila nám Andrea Kerestešová.

Oproti loňskému roku je pro návštěvníky festivalu připravena řada novinek. K největším z nich bude bezesporu patřit „stan pivních profesionálů“, kde budou mít návštěvníci možnost degustovat pěnivý mok pod dohledem odborných pivních sommelierů.

Výrazně větší bude i nabídka zábavních atrakcí, což jistě přispěje ke zvýšené návštěvnosti zejména rodin s dětmi.

Organizátoři letos vyslyšeli přání mnohých cestovních kanceláří a návštěvníků loňského ročníku a prodloužili dobu trvání festivalu o jeden týden. Český pivní festival Praha 2010 tedy trvá 17 dní (14.5. - 30.5. 2010) a stává se tak jednou z největších zábavních akcí u nás.

Vzhledem k zájmu zahraničních turistů lze již letos ve třetím ročníku hovořit o Českém pivním festivalu jako o akci se světovým dosahem.

Oficiálním pivem Českého pivního festivalu Praha 2010 se stal ležák Lobkowicz premium.

Vstup je stejně jako v loňském roce zdarma. A na závěr to nejdůležitější: kurz pivního tolaru a tím i cena za půllitr čepovaného piva zůstává na stejné úrovni jako v loňském roce, tedy 40,-Kč.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dostanete se do míst, která jste ještě neobjevili nebo se tam vyskytujete jenom jednou za čas, ale litovat nebudete. Potkáte tam někoho, koho jste už dlouho neviděli a možná jste po něm i…

Nejčtenější články