Cesta k úspěchu - motivace sama sebe

26. 3. 2001
Cesta k úspěchu - motivace sama sebe
Nedílnou součástí zdatnosti - úspěchu - kariéry je umění, schopnost vlastní motivace, motivace sama sebe. Jde o proces zdokonalování osobních charakteristik.

Cesta k úspěchu - motivace sama sebe

Nedílnou součástí zdatnosti - úspěchu - kariéry je umění, schopnost vlastní motivace, motivace sama sebe. Jde o proces zdokonalování osobních charakteristik. Modelování osobních charakteristik nevychází, jak se někomu může zdát, z ideálních iluzí, ale z potřeb současného člověka, který žije v této době, tvrdé konkurenci práce, ale současně i nových,velkých šancí. Aby jich mohl plně využít (různé formy vzdělávání, nové zajímavé profese, podnikání, společenské činnosti) měl by stále lépe ovládat "Umění sebemotivace".
Do spektra charakteristik vážících se k "sebemotivaci" patří především stanovení si základního životního cíle .
Chci v životě pouze přežívat nebo dynamicky žít, růst, úspěšně se rozvíjet, uplatňovat se, bohatě naplňovat svůj život? K uvedenému předsevzetí však patří odvaha rozhodnout směr své cesty. A musíme formulovat další charakteristiky "sebemotivace". Jde o vytrvalost, až umíněnou posedlost, proměnit svá rozhodnutí ve skutečnost. Škola, knihy, různé vzdělávací tréninky nám pomáhají vytvářet pojetí cíle ve smyslu "Proč" a "Jak", cestu si však musíme určit každý sám. Jde o proces, který právě procesem volby, vyvolává v člověku chuň pracovat, posiluje výrazně jeho sebevědomí.

K odhodlání motivovat a rozvíjet sama sebe nám mohou pomoci následující metody:
1) Neodkládej rozhodnutí o tvorbě a realizaci vlastní kariéry.
2) Ke své kariéře měj kladný přístup a dostatek sebedůvěry.
3) Plánuj svůj další rozvoj z hlediska vzdělávání, odborného rozvoje.
4) Rozvíjej pozitivní stránky vlastní osobnosti.
5) Realizaci své kariéry udržuj ve středu své pozornosti.
6) Cílené činnosti věnuj svou energii i svůj čas.
7) Věř, že Ty to dokážeš!

Autor: Milada

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na první pohled jde vidět, že máte s drahou polovičkou jiné myšlenky a trávíte více času každý po svém. Ono to zase tak nevadí. Aspoň si od sebe odpočinete a budete se věnovat dětem,…

Nejčtenější články

Doporučujeme