Cestovatelský horoskop: 3 nejlepší místa na světě pro dobrodružné Berany | Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Cestovatelský horoskop: 3 nejlepší místa na světě pro dobrodružné Berany

Období od 21. března do 20. dubna ovládá ve zvěrokruhu ohnivé znamení Berana. Lidé narození v této části roku jsou energičtí, zvídaví a cítí touhu po dobrodružství, které jim nabízí cestování. Kde se jim tedy bude líbit nejvíce?

Jaký tip cestování Berani milují?

Energičtí Berani dávají přednost místům, kde praží slunce a o zážitky není nouze. Dobrodružství, vzrušení, akce – to je „svatá trojice“ jejich ideální dovolené. Do všeho se vrhají po hlavě a život si užívají na plné pecky. Připravili jsme pro vás tři tipy na dovolenou, která bude pro Berany výzvou, již tolik milují, napěchovanou zážitky, po kterých bytostně touží. Aktivní Berani si tu přijdou na své, dobijí baterky a po návratu bude jejich vnitřní oheň planout a hřát ještě víc než předtím.

Jak vypadaly dovolené před rokem 1989? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 4

Sydney, Austrálie

Berani jakéhokoli věku jsou věčně mladí. Jsou odvážní, vášniví a optimističtí. Jejich nezlomná povaha je většinou zavede v životě daleko, třeba až na „druhý konec světa“. Milují rozdmýchávání plamenů života, a proto je pro ně Austrálie, která je téměř synonymem pro dobrodružství, ideální destinací. V nejlidnatějším australském městě Sydney se budou Berani cítit dokonale. Tepající kosmopolitní velkoměsto na australském pobřeží nabízí nejen kvalitní kulturní vyžití, ale i nádherné pláže a další přírodní krásy a také nepřeberné množství aktivit a pořádnou porci zábavy. Tady se Beranům pořádně rozbuší srdce a budou se cítit naživu ještě víc než obvykle.

Poté co si zblízka prohlédnou ikonické stavby Opera House a Harbour Bridge, zavítají určitě na známou pláž Bondi Beach. Ta je dlouhá přes kilometr a je plná nejen parádních vln, které lákají k surfování, ale i restaurací, barů a kaváren. Berani rádi zkoušejí cokoliv nového, proto určitě ochutnají vyhlášené fish and chips ve zdejším Bondi Fish House a vykoupají se ve venkovním bazéně se slanou vodou Bondi Icebergs Pool, který je přímo součástí skal na okraji zálivu. Pak se procházkou s krásnými výhledy vydají k pláži Coogee. A na delší výlet se vypraví do Blue Mountains (Modrých hor) plných divoké australské přírody, vzácné fauny i flóry, strmých útesů, eukalyptových lesů a vodopádů.

Bydlet se jim bude nejlépe v ADGE Apartment Hotel, což je butikový hotel v módní části města. Jeho poloha je bezkonkurenční díky blízkosti těch nejlepších míst v Sydney, kde se dá skvěle nakupovat, pít, jíst a užívat si života.

sydney_pixabay_com.jpg

Pokračování 3 / 4

Punta Skala, Chorvatsko

Dobrodružná dovolená se spoustou aktivního odpočinku, ideálně uprostřed přírody – i to je beraní dovolená snů. Zástupci prvního ohnivého znamení chtějí být tam, kde se něco děje, nesnášejí rutinu, rádi soutěží a vyhrávají a rádi se baví. Proto by se měli vypravit na chorvatský poloostrov Punta Skala nedaleko Zadaru a svůj sen si tam do puntíku splnit. Zakusit tu mohou pohyb všeho druhu, od klasických aktivit typu plavání, potápění a šnorchlování přes cyklistiku, pěší turistiku krásnou přírodou, plážový volejbal, surfování až po jízdu na kole i koni. Pokud zatouží po adrenalinovější zábavě, mohou se vypravit na Mašlenički most a vrhnout se z něj po hlavě dolů, pochopitelně jištěni bungeejumpingovým lanem. Kouzelná příroda pak na Berany čeká v národních parcích Paklenica nebo Krka. Po moři se dá podniknout plavba do Národního parku Kornati a rezervace Telašćica.

Po dobrém sportovním výkonu vyhládne. Zdejší dalmácké speciality a lahodné čerstvé ryby zalité tradičními víny uspokojí všechna znamení zvěrokruhu. Ale nejen dobrým jídlem člověk je živ. Jak již bylo řečeno, Berani milují objevování.

V jen 12 kilometrů vzdáleném Zadaru si přijdou na své. Malebné historické město nabízí kromě starobylých památek i dvě dechberoucí moderní atrakce. Mořské varhany – soustavu trubek a píšťal, na které „hraje“ moře, a Pozdrav slunci – vizuální objekt ze skleněných desek a fotovoltaických solárních panelů. Po soumraku (mimochodem západy slunce tu opravdu stojí za to) nastává magická hra světel, na kterou se jen tak nezapomíná.

Nejen bydlet, ale také si skvěle zasportovat a odpočinout mohou Berani například v resortu Falkensteiner Punta Skala. Zdejší vnitřní fitness areál má rozlohu 800 m2. Vyplavit endorfiny mohou i ve venkovním sportovním centru. Čeká tu na ně desítka tenisových kurtů, multisportovní kurty s umělým trávníkem, hřiště na minifotbal, basketbal, minigolfové a golfové tréninkové hřiště. Dále tu najdou kurty na volejbal, plážový volejbal, badminton a „sport 21. století“ – padel. Služby doplňuje lázeňská péče v lázních Acquapura.

iStock-1088013998.jpg

Pokračování 4 / 4

Machu Picchu, Peru

Pěší track až na vrcholky And, k jednomu z nových sedmi divů světa, přinese Beranům pocit euforie. Milují fyzickou aktivitu i přírodu, rádi objevují, zdolávají překážky a tráví čas na čerstvém vzduchu pod slunečními paprsky, které ohnivé znamení nabíjejí.

Incké kultovní město Machu Picchu leží zhruba 80 kilometrů od města Cuzco. Je sice možné sem dojet výletním autobusem, ale mnohem dobrodružnější, což Berani náležitě ocení, je cesta vlakem a následná pěší túra. Berani si často vybírají destinace, které prověří jejich odvahu a fyzickou zdatnost. Jejich vládce Mars je planetou bojovníků a obdařil je touhou po zážitcích, které „nejsou zadarmo“. Utíkají před nudou a hledají stále lepší výzvy. Pohodlná cesta autobusem, která jim naservíruje cíl až před nos, není nic pro ně.

Ale občas musejí i Berani přemýšlet dopředu a nejednat impulzivně. Vstupenky do Machu Picchu je totiž lepší koupit si předem, protože v sezóně bývají na několik dní v předstihu vyprodané. Seženete je buďto online na www.machupicchu.gob.pe, nebo v oficiální prodejně ministerstva kultury v Cuzcu. Nejlepší dobou pro návštěvu je východ slunce, kdy jsou ruiny díky světlu ještě fotogeničtější než obvykle a hlavně si je užijete bez davů.

Ubytování podle svého gusta najdou Berani v městečku Ollantaytambo, které je plné inckých památek a křivolakých uliček a dýchá tou pravou peruánskou atmosférou. Navíc není přeplněné turisty. Vlakem se odsud snadno dostanou do Aguas Calientes na úpatí hory Machu Picchu a následně buďto pěšky (cca 2 hodiny chůze), nebo autobusem (20 minut) až k branám stejnojmenného starověkého města Inků. Okouzlí je hlavně hotel El Albergue Ollantaytambo s prostornými vzdušnými pokoji uprostřed udržovaných subtropických zahrad s původními druhy rostlin. Tady mohou Berani ochutnat peruánskou kuchyni za velmi příznivé ceny.

Machu_Picchu2_pixabay_com.jpg

Doporučujeme

Články odjinud