Jesolo, Itálie Foto: Pixabay.com a Falkensteiner Hotels&Residences

Jesolo, Itálie Foto: Pixabay.com a Falkensteiner Hotels&Residences

Burano, Itálie Foto: Pixabay.com a Falkensteiner Hotels&Residences
Hotel Falkensteiner Jesolo Foto: Pixabay.com a Falkensteiner Hotels&Residences
Hotel Falkensteiner Jesolo Foto: Pixabay.com a Falkensteiner Hotels&Residences
Kamenné řady v Carnacu Foto: Pixabay.com a Falkensteiner Hotels&Residences
12
Fotogalerie

Cestovatelský horoskop: 3 nejlepší místa na světě pro Raky

22. června se lámou znamení a ke slovu se dostávají Raci. Jejich rodinná povaha jim velí zůstat v nejužším kruhu u domácího krbu, v koutku duše ale přece jen touží poznávat svět a láká je tajemno. Které destinace jsou pro Raky ideální?

Jací jsou Raci cestovatelé?

Raci se rodí mezi 22. červnem a 22. červencem a jde o jedno z nejpůvabnějších znamení zvěrokruhu. Raci jsou jemní, laskaví, citliví, emotivní a velmi starostliví lidé. V létě jsou mnohem uvolněnější, a přestože celý rok pečují o druhé, vyhodí si i oni rádi z „kopýtka“ a nechávají o sebe pečovat druhé. Tihle introvertní snílci se cítí nejlépe, když kolem nich šplouchá moře a radostně výskají členové jejich rodiny. Právě spokojenost jejich blízkých je pro ně totiž svatým grálem. Na těchto třech místech se bude líbit nejen Rakům, ale i všem, na kterých jim záleží.

Co čeká Raky v roce 2022? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 4

Jesolo, Itálie

Nalijme si čistého vína. Raci by nejradši zůstali doma, ideálně s celou rodinou, ta však často jejich tendence nesdílí. A vzhledem k tomu, že štěstí jejich blízkých je pro Raky ještě výše než na prvním místě, udělají, co jim na očích vidí. Ale stejně si aspoň prosadí, že se pojede někam, kde se budou všichni cítit dostatečně komfortně, děti se skvěle vyřádí a v okolí bude co objevovat. Tato kritéria dokonale splňuje italské Jesolo, které leží poblíž Benátek. Raci tak nebudou daleko od domova a přitom zažijí dovolenou snů.

Raci sice milují pobyt u vody, ale zároveň jsou velmi kreativní a dokážou ocenit umění. Proto je tento kout Itálie (a vůbec celá Itálie) pro ně jako stvořený. Nedaleké Benátky asi ani není třeba představovat. V těchhle končinách ale krása číhá na každém rohu.

Například blízké Burano je úchvatný ostrov plný barevných domů, známý po celém světě díky svému tradičnímu umění v podobě ručně vyráběných krajek. Ostrov Murano je zase známý díky své tradici foukání skla. Můžete navštívit zdejší sklárnu a práci umělců si prohlédnout pěkně zblízka. Po stopách Romea a Julie, Goetha a Mozarta se můžete vydat v nedaleké Veroně, historie ožívá i ve městě Padova.

A kde se ubytovat? Raci potřebují nejen skvělý hotel, ale stejně důležité je i dobré jídlo. S plným břichem se pak mohou v klidu „stáhnout do své ochranné ulity“ a užívat si dosyta slunečních paprsků a mořských vln. Skvělé jídlo i dokonalou péči naleznou Raci například v hotelu Falkensteiner Jesolo. Kromě stylového moderního designu a wellness oázy Falkensteiner Acquapura SPA tu objevíte spoustu mezinárodních vlivů, aniž se budete muset vzdát typické italské atmosféry. Středomořské pochoutky se zde snoubí s japonskými vlivy, lázeňské procedury zase vycházejí z havajských tradic a přenesou vás do nové dimenze relaxace. Nejen Raci si tu skvěle odpočinou.

Pokračování 3 / 4

Bretaň, Francie

Tady si legendy podávají ruku. Citlivý a introvertní Rak dokáže příjemně tajemnou atmosféru, která tyto končiny prostupuje, cítit naplno. A velmi si to užívá. Když k tomu připočtete nádherné mořské scenerie a navíc třeba tzv. thalassoterapii, budou představitelé jednoho z vodních znamení přímo ve svém živlu.

Thalassoterapie je léčba mořem a využívá léčivou sílu mořské vody, mořských rostlin a mořského bahna. Blahodárně působí nejen na pokožku, ale i na psychiku. V Bretani najdete patnáct přímořských lázeňských center, jejichž procedury spojují thalasso, sport, masáže i dietu. 

Raci mohou v Bretani nejen relaxovat, ale i objevovat. Asi nejznámější pamětihodností je poutní místo Mont Saint-Michel. Až ho uvidíte vynořovat se ze zátoky mezi mořem a nebem, budete naprosto uchváceni jeho majestátností. Představivost Raků rozjitří i kamenné řady v Carnacu – 3000 vztyčených kamenů postavených v bretaňské krajině do kilometrové řady. Největší menhir na výšku měří 6 metrů. Pochází z doby mezi 5000 a 3000 př. n. l. Projděte se i po historickém centru Rennes, kde na vás historie bude dýchat z každé cihly a kamene. Za návštěvu stojí také město malířů Pont-Aven. Zdejší mihotavé světlo fascinovalo mnoho umělců v čele s Gauguinem. 

Jen kousek od něj se můžete ubytovat ve velmi útulném kamenném venkovském domku Oudoty, který domáckým Rakům bude ve všech směrech vyhovovat. Budou se tu cítit uvolněně i bezpečně. Ubytování ve stylu bed and breakfast je obklopené krásnou velkou zahradou, nabízí soukromé parkoviště zdarma, elegantní pokoje a hlavně dokonalou snídani s bretaňskými specialitami. Turistická stezka GR34 začíná 500 metrů odsud.

Pokračování 4 / 4

Menorca, Španělsko

Další mořská lokalita, ze které budou paf nejen Raci: romantické zátoky, dokonalé pláže se světlým pískem mystické památky i španělské dobroty z Menorky dělají další destinaci snů. Zdejší pohádkové pláže s tyrkysově modrou vodou jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v celém Středomoří. Všechny jsou veřejné a některé jsou tak úžasně skryté, že na nich rozhodně není hlava na hlavě. Přírodními krásami oplývá celý ostrov natolik, že byl vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO. Projděte si například park S’Albufera des Grau s nádhernými jezery a dokonalými plážemi, který je domovem kormoránů, volavek, divokých kachen, luňáků i mořských orlů. Za pěší výlet stojí i městečko Ferreries uprostřed věčně zelených kopců.

Račí touhu po tajuplných místech dokonale uspokojí záhadné megalitické stavby dávné talajotické kultury a rozhodně nevynechejte starobylé hlavní město Menorky, přístav Mahón. Kromě fascinujících památek a neopakovatelné atmosféry je lákadlem i tradiční rybí trh. Rybářská vesnička Binibeca vás naprosto okouzlí sněhově bílými domky a malebnými uličkami. Za návštěvu stojí i městečko Ciutadella napěchované památkami. A hlavně nezapomeňte ochutnávat zdejší dobroty – paellu, čerstvé mořské plody, sýry ve městě Alaior, vyhlášenou langustovou polévku ve vesničce Fornells nebo proslulý gin Son Xoriguer. Jako suvenýr si odvezte netradičně majonézu. Právě odsud totiž podle místní legendy pochází a její jméno je odvozené z názvu hlavního města Mahón.

Ubytovat se doporučujeme v hotelu Sol Falco, 250 metrů od pláže Son Xoriguer v Cala'n Bosch, 10 km od města Ciutadella. Tento barevný hotel ve stylu Katmandu je obklopen zahradami a nabízí posilovnu, sedm venkovních bazénů a dětský bazén. K dispozici jsou dětské kluby pro různá věková rozpětí a dětské hřiště. Pokud cestujete bez dětí, zvolte třeba hotel Valentin Star Menorca – Adults Only, který leží 250 metrů od pláže Cala'n Bosch a nabízí kromě klidu třeba i tematické večeře a vaření přímo před zraky hostů.

Doporučujeme

Články odjinud