Cestovatelský horoskop: 3 nejlepší místa na světě pro smyslné Býky

22. 4. 2022
Býci, jimž vládne Venuše, dávají přednost luxusnímu prostředí, které oslovuje jejich smysl pro estetiku a vytříbenost. Bývají obvykle pracovití a praktičtí. Proto si také přejí, aby za své peníze dostali maximum. Býky navíc charakterizuje náklonnost k luxusu, umění a kultuře. Kromě toho jsou zarytými milovníky jídla a vyžívají se v uspokojování svých chuťových buněk. Tyto tři destinace pro ně proto budou to pravé ořechové.

Toskánsko, Itálie

Každý Býk by si měl aspoň jednou za život zkusit pronajmout vilu v Toskánsku. Potěší ho nejen úchvatné výhledy do krajiny široké jako jeho srdce, ale i zdejší lahodná kuchyně. Když se po dobrém jídle posadí na balkon se sklenkou vína a bude se jen tak kochat tím, co všechno tahle úrodná a malebná země plná olivových hájů, cypřišových alejí a nekonečných vinic dokáže vyčarovat, nebude mu ke spokojenosti chybět prakticky téměř nic.

Právě země je elementem znamení Býka. Konzervativní, realističtí a spolehliví Býci stojí nohama pevně na zemi. Materiální svět je pro ně důležitý. Zároveň ale rádi rozmazlují všechny své smysly a zbožňují produkty lidského ducha – umění. O to v Toskánsku rozhodně není nouze.

Ať už se vydají do Florencie a její Galerie Uffizi s mistrovskými díly Michelangela, Giotta, da Vinciho či Zrození Venuše od Botticelliho, nebo budou obdivovat slavnou sochou Davida v Galerii Accademia či díla renesančních umělců ve středověkém paláci Palazzo Vecchio, jejich duše zaplesá.

Kdo nemá rád davy, vynechá přelidněnou Pisu a zamíří rovnou do městečka Lucca. A určitě doporučujeme také Sienu s ikonickým náměstím a fascinující katedrálou z černobílého mramoru. Do centra navíc nesmějí auta, takže si procházky po něm užijete beze stresu. Z menších městeček si nenechte ujít Montepulciano – starobylé město ze 7. století s nedalekým kouzelným kostelem San Biagio – a San Gimignano se „středověkými mrakodrapy“.

Po putování za kulturou Býci jednoznačně ocení relax v lůně přírody – termální prameny Saturnia, které tvoří nádherné kaskády a jezírka. Navíc jsou volně přístupné po celý rok a zcela zdarma.

Jak to vypadá v Toskánsku? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Momentálně jste schopní vykonávat i několik činností najednou a rozhodně v ničem nechybujete. Nadřízený má z toho velkou radost, protože uděláte i práci navíc. Hledáte-li z finančních…