Cestovní postýlka pro děti: víte, jak ji vybrat a že ji můžete mít i v letadle?

24. 7. 2018 Prezentace klienta
Cestovní postýlka pro děti: víte, jak ji vybrat a že ji můžete mít i v letadle?
Drobečkům zajistí komfort na cestách a vám klidné spaní. Cestovní postýlka by měla být především lehká a jednoduše složitelná. Kromě toho ale existují i další charakteristiky, které je dobré při výběru zohlednit. Jaké to jsou a jak je to při cestě letadlem, se dočtete v našem článku.

Postýlka na cesty vytvoří bezpečné místo na spaní i na hraní

Dětskou postýlku na cestování využijete jak na kratších výletech, třeba za babičkou a dědou, tak i na zahraniční dovolené. Zajistí miminku komfort, pohodlné spaní ve známém prostředí a bezpečné místo na hraní. Přednosti cestovní postýlky ale oceníte i doma. Rodiče je často rozkládají třeba na zahradě, kde věší prádlo, sekají trávník, grilují s přáteli nebo se starají o zahrádku. Miminko je s nimi na čerstvém vzduchu a zároveň v bezpečí.

Cestovní postýlku pro děti vybírejte dle 3 kritérií

Jsou různě velké, jinak tvarované, s matrací nebo bez, některé postýlky jsou navíc polohovatelné, další mají přebalovací pultík, moskytiéru nebo kolečka na přesun. Že vám jde ze všech těch charakteristik trochu hlava kolem? Poradíme vám, na co se zaměřit především:

1. Váha a skladnost

U cestovních postýlek byste se v prvé řadě měli zajímat o to, jak jsou těžké a jak složité je jejich sestavení. Přece jen s nimi budete často manipulovat, tak ať si zbytečně nestrháte záda. Ideální přitom je, když si celou montáž – skládání i rozkládání postýlky – vyzkoušíte rovnou na prodejně.

2. Bezpečnost

Má postýlka bytelnou konstrukci, aby vydržela i divočení vaší ratolesti? Je kvalitně zpracovaná, aby miminko neutrhlo nějakou její část? Má pojistky proti náhodnému složení? Dobrým testem je opět ozkoušení naživo, kdy postýlkou párkrát zatřesete a ozkoušíte její pevnost.

3. Funkce

Cenově se postýlky pohybují většinou v rozmezí od 1 000 Kč do 6 000 Kč. Konečná výše se při tom často odvíjí od toho, jak moc jsou vybavené. Zjistěte si především, jestli má postýlka matraci, závěsné patro a sluneční clonu. Dobře si předem také ujasněte, co přesně potřebujete. Nebudete tak zbytečně připlácet za funkci, kterou později ani nevyužijete. Například na přebalovací pult nedají jedny maminky dopustit, jiným na cestovních postýlkách spíše překáží.

Většina dětských postýlek na cestování má jeden nebo oba boky ze síťoviny. Dítě tak může pozorovat okolí a vy máte lepší přehled o tom, co miminko dělá. Pokud budete váhat mezi barvou síťoviny, zvolte raději černou síťku – je přes ni lépe vidět.

Podobně jako u klasické dětské postýlky řešte nakonec také samotné provedení. Dobré například je, když má postýlka snadno udržovatelný materiál. Některé mají pratelné části, jiné jdou otřít pohodlně hadříkem. Počítejte tak už dopředu s tím, že se může konstrukce i matrace zašpinit, a promyslete, jak náročná bude údržba.

Cestovní postýlku pro děti můžete dostat i v letadle

Pokud cestujete s ratolestí letadlem, zjistěte si předem, jak je daná společnost připravená na přepravu s dětmi. Většina z nich vám zapůjčí závěsnou dětskou postýlku, do které můžete miminko až do váhy přibližně 11 kg uložit. Zjistěte si proto, ve které části letadla je vyhrazený prostor, většinou to bude v přední části jednotlivých zón, a pořiďte si letenky na tato místa. U Českých aerolinií dostanete navíc na dlouhých trasách také speciální balíček, ve kterém najdete plenky, ubrousky a chrastítko.

TIP: Pokud plánujete let s miminkem, kupte si letenky na noc, kdy máte větší pravděpodobnost, že miminko cestu prospí. Během vzletu a přistání pak můžete dítě kojit, nebo mu dát dudlík – uklidní ho to a vyrovná tlak v uších.

Témata článku:   

Horoskopy

Naplánujte si neděli plnou zábavy a vykročte vstříc rozšiřování obzorů. Do svých aktivit zapojte i děti. Uvidíte, že strávíte společně báječný den. Protějšek je nabroušený. Pokračuje mezi…

Nejčtenější články

Doporučujeme