Cestu k mateřství Janě zkřížila vážná nemoc – revmatoidní artritida

7. 12. 2021
Foto: archiv paní Jany
Cestu k mateřství Janě zkřížila vážná nemoc – revmatoidní artritida
Máte pocit, že revma, jak se revmatoidní artritidě lidově říká, je nemocí starých babiček? U Jany (33) z Pelhřimova – se nemoc projevila před pěti lety, když s manželem plánovali založit rodinu. Začaly jí otékat prsty a do dvou týdnů nemoc zasáhla všechny klouby v těle od kotníků až po ramena.

Hormony jí asi spustily revma

Revmatoidní artritida je nemoc, která může způsobit, že přestanete chodit, neobujete se, každý pohyb vás bolí. Naštěstí dnes už existuje velmi účinná léčba, díky níž má řada příběhů pacientů s touto nemocí když ne šťastný konec, tak šťastný průběh. Tak jako u paní Jany (33), které zkomplikoval cestu za vysněným miminkem. Janě z Pelhřimova se revmatoidní artritida projevila před pěti lety, když s manželem plánovali založit rodinu. Po počátečních neúspěších o početí miminka podstoupili asistovanou reprodukci. „Moje tělo nebylo pravděpodobně zvyklé na vysoké dávky hormonů a po prvním nezdařeném pokusu o umělé oplodnění se mi spustila revmatoidní artritida,“ popisuje Jana.

Jaká jsou základní vyšetření během těhotenství? Podívejte se na video: 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Lvi, většinu problémů řešíte ihned a neodkládáte je na později. V pracovní oblasti se perete za své místo na výsluní a nebojíte se ani větších výzev. Jen málokdo odolá vašemu šarmu a…