Chcete být v módě jedinečná? 8 kroků, jak najít svůj osobitý styl

Chcete být v módě jedinečná? 8 kroků, jak najít svůj osobitý styl

Být zajímavě a trendy oblečená vás nemusí stát spoustu peněz. Naopak, pokud si najdete svůj styl a naučíte se kombinovat jednotlivé kousky a doplňky, můžete ve výsledku za oblečení ušetřit. Jak na to?

Inspirace na správném místě

Nejdůležitější věcí je znát své tělo. Můžete se vyfotit a své tělo více prozkoumat, také vám mohou pomoci přátelé při výběru těch správných střihů pro vaši postavu. Dobrým tipem je najít si celebritu, která má podobný tvar těla jako vy, a odkoukat její styl.

Vybírejte si však takové, jejichž styl je vám zároveň blízký, ať se můžete inspirovat a cítíte se v novém stylu dobře. Navíc nemusí jít jen o celebrity, ale třeba i o módní blogerky nebo plus size modelky, jako je třeba Ashley Graham.

Máte široké boky a velký zadek? Inspirujte se outfity Jennifer Lopez ZDE!

Pokračování 2 / 8

Klíčový kousek

Dalším krokem je najít pro vás typický kousek, tedy takový, který je originální a podle kterého vás ostatní lidé poznají. Můžou to být doplněk, barva nebo vzor, ale také netradiční účes, který k vám patří. Stejně jako Annu Wintour poznáváme podle mikáda a slunečních brýlí nebo Carolinu Issa podle červené rtěnky.

Frčí úzké sluneční brýle á la Matrix! Inspiraci hledejte ZDE!

Pokračování 3 / 8

Investice do správných kousků

Při nákupech se soustřeďte zejména na kousky, o kterých víte, že je opravdu unosíte. Do základních kousků se navíc nebojte investovat víc peněz, vyplatí se to! Vybírejte si kvalitní kousky, které vydrží časté nošení a nebude na nich po pár užitích znát opotřebení.

Základy šatníku: Co vám nesmí chybět a jak nadčasové kousky kombinovat? Podívejte se na video:

Pokračování 4 / 8

Organizace šatníku

Dokonale zorganizovaná skříň vám také pomůže. Podle expertů byste v ní neměla mít víc než 50 kousků oblečení. Kousky, na které jste roky nesáhla nebo příliš obnošené oblečení dejte pryč a uvolněte prostor novějším a kvalitnějším věcem.

Pokračování 5 / 8

Sjednoťte si styl

Skvělou pomůckou může být takzvaný mood board neboli takový souhrn vašeho stylu. Z módních časopisů si vystříhejte outfity a kousky, které se vám nejvíce líbí, a přilepte si je na velkou čtvrtku. Takovýto kreativní počin je velmi efektivní při hledání stylu.

Pokračování 6 / 8

Poznejte kousky, které se vám nelíbí

Podobně naložte i s kousky, které se vám nelíbí. To, že má na sobě módní ikona široké kalhoty, ještě neznamená, že pro vás jsou tím pravým. Důležité je, abyste se cítila příjemně. Pokud jste si je koupila, a necítíte se v nich, pryč s nimi, příště už takovou chybu neuděláte.

Pokračování 7 / 8

Barevná typologie

Součástí stylu jsou i správné barvy, které se hodí k vašemu typu pleti. Ne každý odstín zvýrazní vaši krásu, proto je důležité si najít takové barvy, ve kterých se cítíte a vypadáte dobře, a těch se držet.

Pokračování 8 / 8

První pomoc

Nakonec každá žena by měla mít ve skříni jakýsi záchranný outfit, který ji naprosto vystihuje. Rozhodně ho nemusíte nosit každý den, ale využijete ho, když nevíte, co si na sebe rychle obléct, a sáhnete po něm jako po první pomoci. Ještě lepší je mít těchto outfitů několik a střídat je dle potřeby.

Doporučujeme

Články odjinud