Chcete být zdravá? Tyto superpotraviny musíte mít doma

Chcete být zdravá? Tyto superpotraviny musíte mít doma

Zmiňovaný výraz "superpotraviny" už jste určitě někde slyšela. Proč se jim tak ale říká? Jednoduše proto, že mnohonásobně převyšují účinek jiných zdravých potravin. Jsou prostě super. Jaké byste měla mít doma?

Kurkuma

Toto léčivé koření s blahodárnými účinky pro náš organismus získává v poslední době stále větší popularitu. Kurkuma je známá pro své antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Při zažívacích problémech také pomáhá zklidnit žaludek a funguje i jako prevence před rakovinou, cukrovkou či Alzheimerovou chorobou.

Pokračování 2 / 6

Fermentované potraviny

Fermentované potraviny, jako jsou například kimchi, kefír, jogurt, tempeh, kombucha, obsahují skvělá přírodní probiotika. Jsou tak dobré pro naše střeva a pomáhají nám lépe vstřebávat živiny. Nejrůznější studie také potvrzují, že jsou dobré pro udržení tělesné váhy.

Pokračování 3 / 6

Jablečný ocet

Jablečný ocet skýtá velké výhody. Například bylo zjištěno, že pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi, což ocení hlavně diabetici. Studie také zjistily, že je dobrý pro hubnutí a pomáhá tělu rozbít tuky. Je také potencionální ochranou proti srdečním onemocněním a rakovině.

Pokračování 4 / 6

Zázvor

Toto skvělé koření je známé svou schopností zklidnit nevolnost. Zázvor je obecně vhodný pro naše trávení. Má ale i protizánětlivé vlastnosti, které mírní pooperační bolesti. Kromě toho i posiluje náš imunitní systém, a pomáhá nás tak chránit před virózou, ale třeba i před některými druhy rakoviny.

Pokračování 5 / 6

Moringa

Listy stromu moringa jsou díky svým léčivým účinkům známé už tisíce let. Tato superpotravina je totiž plná živin. Najdeme v ní například aminokyseliny, bílkoviny či draslík. Navíc pomáhá i snížit hladinu cukru v krvi a cholesterol. Podporuje také paměť. Přispívá ke správné funkci jater. Má blahodárné účinky pro vlasy i pokožku. Nejčastěji se s ní setkáte ve formě sušených listů rozdrcených na prášek.

Pokračování 6 / 6

Hlíva ústřičná

Mezi superpotraviny řadíme i hlívu ústřičnou, která snižuje hladinu cholesterolu v krvi, funguje proti stresu a depresím, uvolňuje ztuhlost šlach, svalů a kostí. Obecně posiluje náš imunitní systém. Vhodná je také pro těhotné a kojící ženy, též pro diabetiky a pro lidi, kteří musí konzumovat bezlepkovou stravu.

 

Doporučujeme

Články odjinud