Chcete mít sexy prsa?

Chcete mít sexy prsa?
Jste nespokojená se svým poprsím, ale říkáte si, že s tím nic nenaděláte, protože co vám příroda nadělila, to máte? Omyl! Změnit na vašem těle (bez operativního zákroku) lze prakticky cokoliv. Včetně tvaru vašeho poprsí!

Cviky pro zpevnění poprsí

Kliky

Pokud nemáte se cvičením zkušenosti, doporučujeme začít klikovat z pozice, kdy budete opřená o kolena a zátěž tak nebude příliš velká. Udělat klik pro vás bude snadnější a méně náročné. Cvik provádějte plynule, snažte se skutečně zabírat prsními svaly. Pokuste se odcvičit zhruba deset až patnáct kliků, dát si přibližně minutu pauzu a pak znovu tento počet.

Takto si udělejte pro začátek tři série. Pokud vše zvládnete, můžete zvolit klasické „mužské“ kliky, kdy se neopíráte o kolena, ale chodidla. Postupně zvyšte na patnáct kliků po třech sériích (například po dvou až třech týdnech). Po stejně dlouhém období můžete dělat opět deset kliků, ale tentokrát ve čtyřech sériích. Variací je nespočet. Všechny tyto obměny počtu cviků i opakování vám zaručí, že vaše tělo bude stále reagovat dobře, a věnujete-li mu těchto pár minut jednou za dva dny, dočkáte se brzy pozitivních výsledků.

Spojení rukou za zády

Zvedněte pravý loket a ruku nechte klesnout za záda. Levou ruku ohněte v lokti a zahákněte se prsty. Držte pět vteřin a potom paže vyměňte. Pokud nedokážete ruce spojit, "prodlužte" si horní paži žínkou.

Izometrické cvičení - ať stojíte nebo sedíte, držte záda rovně:

1. Zvedněte lokty na úroveň ramen. Dlaně spojte asi deset centimetrů před tělem. Tiskněte je k sobě vší silou a vydržte pět vteřin.

2. Spojte předloktí a držte ruce těsně nad hlavou. Tiskněte je k sobě pět vteřin.

3. Zvedněte paže, pokrčte lokty a ruce spojte nad hlavou. Stiskněte je a držte.

4. Předpažte v úrovni ramen a spojte ruce. Stiskněte dlaně k sobě a vydržte pět vteřin.

Jídelníček

Společně s tím – pro vyšší efektivitu – doporučuju lehce upravit váš jídelníček. Protože budete vydávat fyzickou aktivitu, začleňte do něj více bílkovin, ať má svalstvo z čeho posilovat a být pevnější. Ideální je maso, můžete ale i sýry nebo vejce. Společně s tím – pokud omezíte přísun tuku a začnete jíst kvalitní sacharidy – se můžete dočkat i lehkého úbytku na váze, což je zajisté pozitivní přídavek navrch.

Správná volba podprsenky

Obvod podprsenky by neměl být příliš volný. Spousta žen si myslí, že velikost obvodu musí odpovídat přesnému číslu, které si naměří pod prsy. Při výběru prádla je však nutné počítat s elasticitou materiálu a postupným povolením. Měly by si tedy zvolit obvod podprsenky menší klidně o 5-10 cm, než si naměří. Pokud například máte pod prsy 75 cm, pak nemáte mít podprsenku s obvodem 75, ale 70, nebo klidně 65.

Špatná podprsenka neposkytuje správnou oporu vašemu poprsí, a tak veškerá jeho váha pak visí na ramínkách. Ta se pak velmi ráda zařezávají do kůže. U správné podprsenky mají mít ramínka jen doplňující funkci, ale neměla by být tím hlavním, co vaše poprsí drží.

Ženy, které chtějí docílit push-up efektu, často volí menší košíčky v naději, že jejich natěsnaná prsa v nich budou vypadat sexy. Bohužel menší košíčky vám sice vytvoří sexy žlábek, ale zároveň tím vytvoříte tzv. efekt dvojitých prsou. Ta vaše totiž budou přes horní lem košíčků přetékat. Dobře pozorovat to lze pod hladkým tričkem, pod kterým se to pak nehezky rýsuje. Nebojte se, že se vaše prsa ve větších košíčcích "utopí".

Nepodceňujte speciální kosmetiku

Na trhu je dostatek olejů, tělových mlék i speciálních krémů, u kterých výrobci slibují pevnější a větší ňadra. I kdyby to nebyla tak úplně pravda, hydratační a zvláčňující péči si vaše ňadra určitě zaslouží. Po osprchování je nejdůležitější na pokožku prsou a celého dekoltu nanést tělový krém, mléko nebo tělový olej.

Jednou za měsíc je dobré aplikovat i speciální zpevňující krémy na prsa. Do kůže krém lehce vklepávejte konečky prstů a vždy postupujte zdola nahoru. Pokud budete poctivě pečovat každý den o své poprsí, spokojenost z vás bude vyzařovat a výsledku si všimne i partner. Nakonec proč i jeho nezapojit do příjemné masáže?

Zpevňující procedura, kterou si vyrobíte sama

Pivovarské kvasnice obsahují vitaminy skupiny B, bílkoviny, minerály a stopové prvky. Mají pozitivní vliv na kvalitu pokožky. Vyzkoušejte zábal z pivovarských kvasnic, který si jednoduše vyrobíte smícháním 50 gramů kvasnic, 50 mililitrů vlažné vody a 2 polévkových lžic olivového oleje. Míchejte do té doby, než vznikne krémovitá směs. Naneste na prsa a nechte působit 15 minut. Poté důkladně vlažnou vodou opláchněte a naneste hydratační krém, proceduru můžete opakovat 2x do měsíce.

ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!


Rádi vaříte a hledáte inspiraci? Navštivte Recepty.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Až do konce týdne budete více unavení a rychleji se vyčerpáte, proto vám mohou vzniknout resty. Ani toho se nemusíte bát, protože vše zdárně dokončíte. Nebude to však ze dne na den.…