Chcete podnikat? Podnikněte první kroky

21. 2. 2018 Reklama
Chcete podnikat? Podnikněte první kroky
Volnonožců, tedy osob pracujících na volné noze, přibývá, a není divu: jsou pány svého času, netrčí každý den od 9 do 5 v kanceláři s protivnými kolegy, rozhodují o svých zakázkách, a v neposlední řadě i o tom, kdy si vezmou dovolenou a dají si pohov. Co ale třeba takové s. r. o., přemýšleli jste někdy nad jeho založením?

Pokud je vaše odpověď kladná, čtěte dál. A pokud ne, tak čtěte také, protože až zjistíte, jak je založení s. r. o. jednoduché a jaké má výhody, možná změníte názor.

Než založíte společnost s ručením omezeným, měli byste vědět, že…

● provozování společnosti je mnohdy daňově výhodnější ● základním kapitálem může být i 1 Kč, přesto je lepší začít s vyšším kapitálem (zvýší se tím prestiž firmy) ● společníci ručí do výše nesplaceného základního kapitálu ● podnikatelská strategie je velmi důležitá - vše si nejdřív pořádně promyslete ● s “eseróčkem” vzbudíte mnohonásobně vyšší důvěryhodnost oproti OSVČ

Co je potřeba k založení s. r. o.?

Že nepotřebujete žádný závratný kapitál, to už víte. Co ale určitě budete potřebovat je zvolit si předmět podnikání, nebo-li činnost. Pokud ještě živnost nemáte, pro založení s. r. o. potřebujete splnit podmínky pro vydání živnostenského oprávnění, anebo si můžete zvolit zástupce, který tyto podmínky splní.

Stejně jako každý novorozenec i vaše společnost musí dostat nějaké jméno. Vymýšlení názvu společnosti je ta zábavnější část, proto s ní nespěchejte a náležitě si ji užijte. Existují různé portály, kde se můžete inspirovat například strukturou názvu, anebo si ho rovněž ihned otestovat, zda je ještě volný.

Dalším nezbytným krokem k dosažení vašeho snu je potom zvolení sídla společnosti - mějte na paměti, že v případě umístění sídla firmy v pronajatých prostorech potřebujete úředně ověřený souhlas všech vlastníků nemovitosti. Jako jednatel společnosti musíte samozřejmě prokázat svůj čistý trestní rejstřík, kdežto jako společník firmy máte, co se bezúhonnosti týče, jisté úlevy.

Další “úředničiny”, bez nichž se založení s. r. o. neobejde:

● určení společníků a způsobu, jakým budou jednatelé jménem společnosti jednat ● uzavření společenské smlouvy formou notářského zápisu ● registrace nové společnosti do obchodního rejstříku a k příslušnému finančnímu úřadu (k čemuž pak individuálně přiložíte i písemný souhlas všech vlastníků pronajatých prostor)

Chození po úřadech je otrava a občas silně konkuruje návštěvě zubaře, v tom nám dáte určitě za pravdu. Ušetřete si proto nudného papírování a svěřte svůj podnikatelský sen do rukou odborníků ze SimplyOffice, kteří již za 6 312 Kč vyřídí všechno za vás. Představte si, že přeskočíte všechny formality a vyřizování, a že vaše společnost existuje už po jedné schůzce. Je to jednodušší, než se zdá.

1) S. r. o. na klíč

Pro ty z vás, kteří se nechtějí opravdu o nic starat, potom existuje možnost založení společnosti na klíč. Díky společnosti SimplyOffice vzniklo tento rok na klíč už 452 firem. Za 9 900 Kč vykouzlí firmu na klíč i vám. Kompletně, se vším všudy. Včetně poskytnutí sídla na dobu 12 měsíců. Po zplnomocnění profesionálů si dáte nohy nahoru, podotýkáme, že klidně na druhém konci světa... a za 5-10 dnů podnikáte.

2) Ready made společnosti

V případě, že nechcete skládat základní kapitál, společnost si kupte. Ready made firmy od SimplyOffice v Praze, Brně či Ostravě mají kapitál již splacený, proto se tento způsob podnikání jeví jako atraktivním zejména studentům. Taková firma už je navíc zapsaná i v obchodním rejstříku, ušetříte si tím pádem jakéhokoli papírování. Další jejich výhoda spočívá také v tom, že nemají žádné pohledávky ani závazky.

Líbí se vám některá z možností? Nechcete už být po zbytek života jen součástí něčího podnikání, ale chcete vybudovat svou vlastní firmu? Skvělé, dejte o své volbě vědět zkušeným odborníkům ze SimplyOffice a začněte společně s nimi pracovat na své první vlastní firmě.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Zaostřete na činnosti, které jsou vám blízké. Potřebujete se soustředit na věci, v nichž vynikáte. Úspěch posílí vaše sebevědomí a konečně za sebou uvidíte jasný výsledek. Otevřete své…