Chcete posílit nehty? Zkraťte je, nelakujte a jezte sušené houby

Chcete posílit nehty? Zkraťte je, nelakujte a jezte sušené houby

Trápí vás lámavé a roztřepené nehty, které ne a ne dorůst do té správné délky, takže vypadají nevzhledně a neupraveně? Nezoufejte a pokuste se jim trochu pomoct. Jak na to?

Udržujte nehty kratší

Pokud potřebujete, aby vám nehty zesílily, zkraťte je a udržujte je po dobu alespoň pár týdnů kratší. Budou tak méně náchylné k lámání a zatrhávání a také se zmenší plocha povrchu, který mohou škodit různé chemikálie. Jakmile je zkrátíte, nezapomeňte jejich okraje zahladit jemným pilníkem na nehty, abyste ještě více zabránila zatrhávání.

Pokračování 2 / 6

Vyhněte se acetonu

Jestliže máte problém s lámavými nehty, zkuste přestat používat odlakovač s acetonem. Právě toto rozpouštědlo je zodpovědné za snadné odstraňování laku, nehtům ale rozhodně příliš nesvědčí, protože je pro ně příliš drsné a vysušuje je. To pak vede k loupání a štěpení nehtů, ale také k bílým skvrnám.

Pokračování 3 / 6

Pozor na antibakteriální gely

Neumíte si představit život bez antibakteriálního gelu, kterým si očistíte ruce kdekoliv a kdykoliv? Vaše nehty vám za něj však příliš nepoděkují, protože gel většinou obsahuje alkohol, jež nehty vysuší a zanechá je křehké. Máte-li tedy možnost, dejte přednost klasickému mytí rukou a hlavně používejte krémy na ruce, které vyživí i nehty.

Pokračování 4 / 6

Omezte gel a akryl

Řada žen řeší problém se slabými a lámavými nehty tím, že si nechává dělat gelovou či akrylovou manikúru. Je sice pravda, že takové nehty se vám zlomí jen velmi těžko, ideální řešení to ale není. Pravidelným broušením se vaše nehty oslabují a během aplikace dochází k častému kontaktu s acetonem, což je vysušuje. Z dlouhodobého pohledu je proto lepší vydržet nějakou dobu bez pěstěných nehtů a dát jim šanci přirozeně zesílit.

Pokračování 5 / 6

Dejte si oddech

I klasická manikúra, kdy si nehty pouze nalakujete obyčejným lakem, může vést k poškození. A to i v případě, že používáte netoxické laky. Zaznamenáte-li, že jsou vaše nehty obzvlášť křehké, dopřejte jim oddych od jakýchkoliv procedur včetně obyčejného laku a nehte je alespoň měsíc dýchat. Ozdravný proces můžete podpořit přípravky s obsahem keratinu, který má na zdraví nehtů blahodárný vliv.

Pokračování 6 / 6

Sledujte, co jíte

Na kvalitu vašich nehtů mají pochopitelně vliv i vaše stravovací návyky. Abyste pomohla tomu, že vaše nehty budou silnější a odolnější, je třeba do jídelníčku zařadit dostatek bílkovin a vápníku, jež zdraví nehtů podporují. Zaměřte se také na takzvaný vitamín krásy biotin, který je obsažený například v sušených houbách nebo v hovězích játrech. Ve vašem jídelníčku by neměla chybět také vejce a ořechy.

Doporučujeme

Články odjinud