Co způsobuje třepení vlasů?
K třepení vlasů můžete mít sklony, pravdou ale je, že si tyto problémy snadno můžete způsobit i sama. Čím delší vlasy máte, tím jsou jejich konečky starší a náchylnější k poškození. Za svůj život již musely absolvovat příliš mnoho mycích procesů, možná i nešetrné rozčesávání, tepelný styling a pravidelné barvení. Vlasová vlákna postupně slábnou, ztrácejí hydrataci a nakonec se vlas na konci roztřepí. Samozřejmou péčí je pravidelné zastřihávání konečků, někdy ale jen tohle nestačí a musíte vyzkoušet i další kroky.
Jak zamaskovat odrosty? Podívejte se na video:
Pokračování 2 / 5
Ztlumte teplotu
Vysoké teploty mohou při úpravách způsobit velké škody. Horko vlasům nesvědčí, proto je lepší fénovat si hřívu vzduchem s nižší teplotou i za předpokladu, že to bude trvat déle. Plánujete-li vlasy dále upravovat žehličkou nebo kulmou, dbejte na to, aby byly naprosto suché. V opačném případě se voda zachycená v pramenech může zahřát a vlas poškodit. Žehličku a kulmu se také snažte používat na nižší teploty a používejte ochranné produkty.
Marta Pušová
23. srpna 2020
Pokračování 3 / 5
Spěte na hedvábí
Možná se vám to zná neuvěřitelné, ale i ve spánku se mohou vlasy poškodit, třeba už jen tím, jaké povlečení používáte. Zainvestujte do hedvábných povlaků na polštář a vlasy vám za to poděkují. Menší investici pak představují hedvábné čepce, které si na noc můžete vzít. Hedvábí pomůže snížit tření, které vede k poškození vlasů, stejně tak jako satén, který udrží vaše vlasy déle zdravé, lesklé a bez poškození.
Marta Pušová
3. ledna 2020
Pokračování 4 / 5
Nekartáčujte mokré vlasy
Mokré vlasy jsou po umytí nebo koupání obzvlášť choulostivé na poškození a zběsilým kartáčováním jejich strukturu zaručeně poškodíte. Budou se lámat a třepit a váš účes bude působit unaveně a zničeně. Po umytí se proto snažte dostat veškerou přebytečnou vodu z pramenů pomocí vysoušení ručníkem, nechte chvíli volně proschnout a teprve poté vlasy rozčešte. Jde-li to ztuha, použijte bezoplachový kondicionér. Na rozčesávání se pak vybavte hřeben se širokými zuby nebo kartáčem, který je určen přímo na mokré vlasy.
Marta Pušová
15. června 2020
Pokračování 5 / 5
Chraňte vlasy
Na kvalitu vlasů samozřejmě hodně působí i vnější vlivy. V létě je to sluníčko a slaná voda z moře či chlorovaná z bazénu, v zimě zase mráz, déšť, vítr a sníh. Chraňte proto svoji kštici v těchto měsících čepicí a používejte pravidelně přípravky, které podpoří její kvalitu. Kondicionér, který vlas uzavře, by měl být samozřejmostí, nezapomínejte ale také na výživné masky a obden si do konečků vlasů na noc vetřete výživný vlasový olej, který je zacelí a vyhladí.
Marta Pušová
3. ledna 2020