Chcete se každý den vyspat do krásy? Pak dodržujte tato pravidla

Chcete se každý den vyspat do krásy? Pak dodržujte tato pravidla

Abyste vypadala každý den svěže a krásně, měla byste si dopřát dostatek spánku. Právě ten má totiž na váš vzhled velký vliv. Jak ho využít ve váš prospěch a udělat přes noc pro svoji krásu maximum?

Odličte se

Kvalitní spánek začíná už v koupelně. Nezapomínejte na pečlivé odlíčení. Pleť potřebuje zbavit nečistot, které se na ní za celý den uchytily, stejně tak jako make-upu, jenž může ucpávat póry. Aby pleť mohla volně dýchat, zbavte ji nečistot za pomoci odličovacího mléka i tonika. Nezapomeňte nanést hydratační a výživný krém, ideální je také sérum na oči a hydratační balzám na rty.

Pokračování 2 / 6

Pijte vodu

Chápeme, že si před spaním občas ráda dáte skleničku vína, ale své pleti tím rozhodně neprospějete. Výsledkem totiž budou suchá pleť a rozšířené póry. Raději před spaním pijte hodně vody, která pleť hydratuje.

Pokračování 3 / 6

Spěte kvalitně

Abyste pak spala jako na obláčku, vyvětrejte si před spaním pořádně v ložnici. Vypněte také moderní techniku, jako je notebook, tablet, mobil nebo televize. Ty totiž vyzařují modré světlo, které narušuje kvalitu vašeho spánku. Budíte se pomocí mobilu? Ideálně si na buzení pořiďte klasický budík. Snažte se také spát pravidelně osm hodin. Víme, že to je těžko reálné, ale dobré je také chodit spát ve stejnou dobu a ve stejnou dobu stávat. A ne přes týden spánek šidit a pak dospávat o víkendech.

Pokračování 4 / 6

Pozor na váčky pod očima

Budíte se téměř denně s opuchlýma očima a váčky? Možná špatně ležíte. Jestli máte tělo v jedné rovině, často dochází k tomu, že se v obličeji hromadí voda, která opuchlost způsobuje. Pořiďte si proto vyšší polštář nebo ten svůj opřete o pelest postele, abyste měla hlavu výš než srdce.

Pokračování 5 / 6

Spěte na zádech

Jestli toužíte po hladké pleti, je ideální spát na zádech. S tváří přilepenou na polštáři se vám může stát, že se probudíte s obličejem plným otlačenin a také si zaděláte na vznik vrásek. Jestliže nejste z nějakého důvodu schopná na zádech spát, pořiďte si alespoň saténové povlečení, minimálně na polštáře. Jemná tkanina totiž nezpůsobuje tolik otlaků.

Pokračování 6 / 6

Pečujte o ruce a nohy

Stejně jako váš obličej si i ruce a nohy zaslouží noční péči. Naneste na ně hydratační a pečující krémy a nechte je působit přes noc. Tím, že se ve spánku skoro nehýbete, máte záruku, že si krém nesetřete, a bude tak působit celou noc. Pokud chcete účinky ještě zvýšit, natáhněte si na noc bavlněné ponožky a rukavice.

Doporučujeme

Články odjinud