Chcete se konečně pořádně vyspat? Tyto bylinky vám zajistí kvalitní spánek

22. 3. 2023
Změna času, prodlužující se dny a sluneční paprsky, které nabírají na síle. To vše může způsobit v jarním období špatný spánek. Jak moc je pro nás zdravě a dostatečně spát důležité, na to mimo jiné upozorňují hned dva významné dny – Světový den zdravého spánku (17. 3.) a Mezinárodní den zdravého spánku (21. 3.). Víte, díky kterým bylinkám budete spát jako nemluvně?

Meduňka lékařská

Ne nadarmo staré herbáře říkají: „Meduňka na noc pitá vyvolá klidný spánek a veselé sny.“ Kromě toho dokáže také snížit stres, uklidňuje, uvolňuje pocity úzkosti, pozitivně působí při vyčerpání a je vhodná i pro děti. Používá se list i celá nať a obojí se sbírá ještě před rozkvětem. Poté se suší v tenkých vrstvách ve stínu.

Na čaj smíchejte v hrníčku čajovou lžičku meduňky s horkou vodou a nechte zhruba 10 minut louhovat. Poté sceďte a při potížích pijte 2–3 šálky denně nebo šálek večer před spaním.

Zkusit můžete také meduňkový likér. Budete potřebovat 3 hrsti lístků meduňky, které v nádobě zalijte půl litrem čistého alkoholu. Nechte stát 2–3 týdny ve tmě. Dále si připravte cukerný roztok: ¾ kg cukru svařte s půl litrem vody a nechte vychladnout. Poté sceďte meduňkový extrakt a smíchejte s cukerným roztokem. Likér uchovávejte v ledničce.

Tyhle bylinky fungují nejlépe na jarní očistu těla. Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

V úterý se vám otevřou dveře k úspěchu a budete nohama pevně na zemi. Nejlépe se vám pracuje o samotě, protože si na velkou společnost nepotrpíte. Nicméně nejste hloupé a moc dobře víte,…