Chcete se naučit cizí jazyky rychle, efektivně a příjemně?

10. 7. 2001
Chcete se naučit cizí jazyky rychle, efektivně a příjemně?
Také pociňujete úctu k lidem, kteří dokáží komunikovat v několika jazycích? Se závistí sledujete, s jakou lehkostí "přeskakují" z angličtiny, která je srovnatelná s Vaší mateřštinou, do němčiny a jejich dopis ve francouzštině napíší rychleji než Vy ten český?

Chcete se naučit cizí jazyky rychle, efektivně a příjemně?

Také pociňujete úctu k lidem, kteří dokáží komunikovat v několika jazycích? Se závistí sledujete, s jakou lehkostí "přeskakují" z angličtiny, která je srovnatelná s Vaší mateřštinou, do němčiny a jejich dopis ve francouzštině napíší rychleji než Vy ten český? Není divu, většina z nás si totiž zakusila, jak těžké a časově náročné je proniknout do tajů cizího jazyka. O to víc deprimující je myšlenka, že znalost jazyků není pro mnohé z nás jen pouhou zálibou, ale v posledních letech se stala čistou nezbytností. Potřebujeme ji totiž nejen při našich zahraničních dovolených, ale - při zvyšující se nezaměstnanosti - především při výběru nového zaměstnání. Ačkoliv brány světa se pro nás otevřely již před deseti lety, s cizími jazyky se mnozí z nás potýkají stále. Jen si vzpomeňte, kolik hodin jste právě Vy strávila výukou angličtiny, němčiny či španělštiny v jazykových školách. Mnozí z nás začínají hodiny stále od začátku, protože celý kurz nemohou z mnoha důvodů dokončit. Jednou je to přerušená výuka díky nemoci, podruhé se na hodinu nedostanete z pracovních důvodů �. Přerušíte a je to tady. Výuka Vám uteče natolik, že jí v mnoha případech vzdáte.

Další možností jsou individuální kurzy. Pravdou je, že jsou finančně náročnější. Na druhé straně je efekt díky individuálnímu přístupu o poznání viditelnější. Ovšem, ani zde nemáte záruku, že své hodiny nebudete odkládat. Stále je kolem nás mnoho aspektů, díky kterým máte možnost hodinu přesunout na další týden. Otázka tedy zůstává. Jak se co nejrychleji a s viditelnými výsledky naučit cizí jazyk?

Jedno řešení by tu bylo. Na mysli máme studijní pobyty v zahraničí, kde se máte možnost plně věnovat výuce "svého" jazyka a nejste tak pod vlivem pracovních či rodinných povinnosti. Finanční náročnost sice také není zanedbatelná, ale spočítáte-li si, co vydáte za roční docházení do kurzu v Čechách, dostanete se možná k podobné sumě, kterou zaplatíte za studijní pobyt v zahraničí během čtrnácti dní. Navíc je všeobecně známo, že výsledky měsíčního studia v zahraničí odpovídají ročnímu studiu v Čechách - ušetříte tak nejen čas během roku, ale Vaše studium se může být i příjemně a užitečně strávenou dovolenou�. Přemýšlíte snad o studiu pro Vaše děti? Znáte snad lepší dárek k narozeninám nebo pod stromeček, než je právě výuka jazyků v zahraničí?

V současné době Vám agentury mohou nabídnout několik typů výuky v nejrůznějších zemích světa. Můžete tak v rámci výuky poznávat i kulturu a životní styl daného národa. Většina agentur totiž všem zájemcům o výuku doporučuje, jako skvělý doplněk studia, ubytování v hostitelské rodině. Jde o nejpřirozenější formu komunikace - a to nejen s členy rodiny, ale i s ostatními studenty. Dáváte-li ovšem přednost soukromí, není nic jednoduššího než si u agentury zajistit ubytování v penzionu či hotelu.

Samotná výuka probíhá v renomovaných školách. Nejde o klasické školní studium, ale o velice příjemnou metodu, díky níž velice rychle proniknete do tajů Vámi žádaného jazyka. Díky komunikaci v daném jazyce a výuce formou hry prolomíte jazykové bariery během velmi krátké doby. A máte-li možnost vycestovat bez partnera či přátel, udělejte to. Díky tomu máte tu nejideálnější možnost komunikovat jen v žádaném jazyce. Tedy, pokud se ovšem nedopustíte osudové chyby a nezačnete si posléze hledat přátele mezi česky mluvícími studenty.

Bezesporu první otázkou, jakou si jistě při výběru studijního pobytu položíte, je, kam se za výukou vydat. Možností je skutečně mnoho. A aspektů, k nimž bychom měli přihlížet, také. V první řadě jsou to finanční možnosti a stupeň znalosti jazyka (začátečník by měl dát kupříkladu přednost výuce angličtiny v Anglii či USA před Irskem, které se doporučuje spíše pokročilejším). Máte-li zájem spojit výuku angličtiny či španělštiny s prázdninovým pobytem u moře, můžete zvolit výuku na Maltě či ve slunném Španělsku. Studijní agentury nabízejí mnoho podob studijních dovolených. Tak například - své znalosti španělštiny máte možnost zdokonalovat v exotickém Ekvádoru, francouzštinu můžete studovat v romantické Paříži a angličtinu ve vzdálené Austrálii�.

Většina z nás je ochotna zaplatit nemalé částky za luxusní dovolenou u moře. Ve chvíli, kdy dojde na studium, většinou zaváháme�. A to i přesto, že jsme si často vědomi faktu, že znalost cizích jazyků je pro nás stejně důležitá jako pravidelná relaxace. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným a nedopřát si sebevzdělání spojené s pobytem v zahraničí?

O studijních pobytech se máte možnost informovat na adrese: gpaveskova@ozemail.com.au

Autor: Gabriela Pavesková

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Neděle bude jako vyšitá. Pokud se vám podaří přesvědčit partnera, tak vyrazíte na vánoční trhy a nakupovat. Třeba vás to opět sblíží. Na hádky to není. Spíše je miláček ve stresu z…

Nejčtenější články

Doporučujeme