Chcete vědět, jaký bude váš partner za 20 let? Poznejte jeho otce!

20. 8. 2022
Jablka nepadají daleko od stromu, proto bývá víc než užitečné znát brzy rodiče svého partnera. Jinak se totiž může stát, že budete nemile překvapena. Jak? Čtyři čtenářky se s námi podělily o své zkušenosti, ve kterých se možná také najdete.

Jaká matka, taká Katka!

„Jaká matka, taká Katka,“ praví jedno staré přísloví – dle psychologů v sobě ukrývá mnoho moudrého! Psychologové se shodují na tom, že děti od raného dětství napodobují v chování své rodiče a další blízké osoby. Nápodobou se učíme řadě věcí – řeči, gestikulaci, mimice a mnohdy máme i stejné držení těla jako naši nejbližší. Nápodobou se také učíme projevovat emoce, reagovat na různé situace i chovat se k různým typům lidí.

V dospělosti se pak naopak často snažíme podobnosti se svými rodiči zbavit. Zpravidla to není jednoduché. Občas se přistihneme při tom, jak jsme se v určité situaci zachovali stejně jako jeden z rodičů, a to přestože jsme si přísahali, že to nikdy neuděláme. Podobnost s rodiči tkví nejen ve výchově, příkladu a zrcadlení jejich chování, ale pochopitelně i v genech – v mnoha případech jsme i fyzickou kopií našich rodičů. Proto není v žádném případě k zahození poznat rodiče partnera. O své zkušenosti se s námi podělily čtyři čtenářky.

Jak se co nejlépe rozejít? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Společenský život vám svědčí i v podzimních dnech. Dalo by se říci, že se v říjnu dobře bavíte a tolik zábavy jste nezažily ani o prázdninách. Udržujte se v dobré kondici a nedávejte na…