Chcete vědět, zda jste měli koronavirus? 7 příznaků, které by tomu napovídaly

17. 11. 2020
Chcete vědět, zda jste měli koronavirus? 7 příznaků, které by tomu napovídaly
Když na někoho dolehne nový koronavirus plnou silou, dotyčný může skončit v nemocnici. Někdy je ale onemocnění bezpříznakové nebo se podobá obyčejné chřipce a nachlazení. Jak tedy poznat, že jste prodělali Covid-19 a jste na nějakou dobu imunní?

Prodělali jste letos nachlazení, které bylo skutečně ošklivé? Nebo jste měli před časem kašel, který trval nezvykle dlouho? V současné době je přirozené se ptát, zda jste ve skutečnosti nemohli mít Covid-19. Vždyť zhruba 90 procent lidí prodělá tuto nemoc jen s mírnými příznaky, nebo dokonce bezpříznakově. Navíc odborníci na infekční nemoci předpokládají, že se virus populací šířil ještě před odhalením prvního oficiálního pacienta i během období, kdy vláda uvolnila zákazy a nařízení. Je tedy možné, že jste prodělali Covid-19, aniž byste o tom věděli.

„Většina lidí, kteří trpí novou koronavirovou infekcí, má jen mírný průběh infekce, který je snadno zaměnitelný s chřipkou či nachlazením,“ vysvětluje odborník na infekční choroby Amesh A. Adalja z Univerzity Johnse Hopkinse. Způsob, jak získat stoprocentní jistotou, zda jste neprodělali Covid-19, neexistuje, pokud nejdete na testy, podle odborníků jsou však jasné známky, které vám to napoví.

TIP NA VIDEO: Jak poznat klasickou chřipku a nákazu koronavirem?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pracovní prostředí je o něco lepší než minulý týden. Pilně na sobě dřete a plníte příkazy šéfa. Je pravda, že jsou vám jeho požadavky proti srsti, ale stejně poslechnete. I v milostných…