Chcete vypadat skvěle na fotkách? Díky těmto trikům to dokážete! Jak se správně tvářit před objektivem?

Chcete vypadat skvěle na fotkách? Díky těmto trikům to dokážete! Jak se správně tvářit před objektivem?

Předvést na první dobrou před fotoaparátem profesionální úsměv a pózu hodnou topmodelky se nám, obyčejným smrtelnicím, zdá často téměř nemožné. Není ale třeba se objektivům vyhýbat. Stačí si osvojit pár triků a s tím, jak vypadáte na fotkách, budete konečně spokojená!

Myslete na něco hezkého

Síla naší mysli je obdivuhodná. Jednoduchým zaměřením se na věci, které nás činí šťastnými, můžete zlepšit svou náladu, snížit stres a vytvořit kolem sebe pozitivní atmosféru. Je jedno, zda budete myslet na člověka, s kterým jste šťastná, na místo, kde je vám nejlépe, nebo na svého domácího mazlíčka, jenž vás vždy rozveselí. Studie univerzity v Sussexu totiž zjistila, že stačí myslet na příjemné věci pouhé dvě minuty, aby se vám nálada zlepšila o 25 %. Jakmile se takto naladíte, nebude třeba žádného pózování a falešných úsměvů, protože budete působit přirozeně vesele a uvolněně.

Jak vypadat svěže podle topmodelky Pavlíny Němcové? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 7

Zatněte zuby

Chcete-li na fotce zvýraznit bradu a čelisti, zkuste zatnout zuby. Docílíte tak ostřeji řezaných rysů a předejdete tvorbě druhé brady, která vám na fotografiích může opticky přidat na váze. Při zatnutí zubů se napnou svaly v čelisti a na krku, takže se váš krk protáhne a čelist lehce zúží. Dejte si ale pozor, abyste to nepřehnala, nadměrné zatínání zubů totiž může působit nepřirozeně.

Pokračování 3 / 7

Zavřete oči

Šikovnou taktikou, jak docílit přirozeného a líbivého portrétu, je zavřít nebo alespoň sklopit oči. Samozřejmě ne ve chvíli, kdy se stiskne spoušť, ale krátce předtím. Jakmile se blíží okamžik uzávěrky, oči pomalu a doširoka otevřete a podívejte se do objektivu, čímž mimo jiné předejdete slzení. Tato technika navíc uvolňuje obličejové svaly, což vede k autentičtějšímu výrazu. Přidejte jemný úsměv, a krásná fotka je na světě!

Pokračování 4 / 7

Jazyk na patro

Možná se při tomto triku budete cítit nepřirozeně, ale věřte, že opravdu funguje. Chcete-li na fotografii docílit přirozeného úsměvu a vypadat sympaticky, pomůže vám, když špičku jazyka jemně přitlačíte na patro úst. Tím docílíte jemného napnutí svalů na obličeji a krku a vytvoříte přirozeněji vypadající úsměv.

Pokračování 5 / 7

Cvičení dělá mistra

Pokud se cítíte před fotoaparátem nejistě a samotná představa focení vás děsí a nedá vám spát, zkuste trénovat. Žádný učený z nebe nespadl a cvičení dělá mistra, jak praví stará přísloví a v tomto případě opravdu fungují. Zkuste proto trénovat před zrcadlem a nacvičit si výraz, který vám podle vašeho mínění sedí nejlépe. Pomoci mohou i selfie fotky, kdy se na obrazovce telefonu přímo vidíte a můžete svůj výraz přizpůsobit. Vyhodnoťte, zda vám víc sluší úsměv, při kterém ukážete zuby, nebo naopak ten se semknutými rty, a jakmile se dostanete před foťák, natrénovaný výraz použijte.

Pokračování 6 / 7

Bradu vzhůru!

Pokud bude vaše brada směřovat dolů, hrozí možnost, že se vám na krku vytvoří nechtěné vrásky, nebo dokonce nějaká ta brada navíc. Chcete-li dosáhnout lichotivějšího a mladistvějšího vzhledu, snažte se vytvořit co největší prostor mezi bradou a krkem. Protažením krku a jemným vysunutím brady dopředu elegantně zvýrazníte čelist, což přispívá k sebevědomějšímu vzhledu na fotografiích.

Pokračování 7 / 7

Buďte sama sebou

I když to může znít jako klišé, jednoduchým trikem pro dosažení dokonalého úsměvu na fotkách je prostě být sama sebou. Vynucený úsměv málokdy vypadá dobře. Takže až se příště budete fotit, uvolněte obličejové svaly, usmějte se očima a nebojte se ukázat zuby (nebo ne, podle toho, co vám připadá přirozené). Když budete sama sebou, vaše přirozená krása vynikne a výsledkem budou ty nejatraktivnější úsměvy na vašich snímcích.

Doporučujeme

Články odjinud